Pár saját tapasztalat:
- Legtöbb helyen nem a HR-s dönti el, hogy kit vesznek fel.
- Jó állásnál (ha már bejutottál az interjúra), semmmit nem számít a papír. Persze előfordulhat, hogy odáig viszont azért jutottál el.
- Ahogy engem felvettek, meg néha most már én is felvételiztetek (nem Mo-on): ha technikust akar a cég, akkor minden papír előnyt jelent, ha mérnök akkor csak a diploma (helye, értékelése, szakdolgozat, szakirány stb.) és a munkatapasztalat számít. A többi papír nem érdekel, már a felvételi eljárásban meg kell oldani olyan feladatokat amit a leendő beosztás alatt is meg kell.
- A HR-esnek általában mi adjuk meg, hogy mik azok a követelmények, aminek alapból meg kell felelni. De, hogy mi történik addig amíg valaki eljut a szakmai tesztig azt részleteiben nem ismerem.
Tehát én nem tudok egyértelmű választ adni. Ismerek olyanokat akik letették ezt (ezeket) a vizsgákat, nekem jó vele a tapasztalatom. Én személyesen nem rendelkezem ilyen vizsgával, és nem is tervezem. Kezdőként a diplomamunkám láttán mindenki elhitte, hogy isemerem a Javat, most meg már elég a tapasztalat.
Én azt javaslom, ha van rá lehetőséged, akkor csinldd meg. Ezért hátrány nem fog érni, a legrosszabb esetben nem származik belőle előnyöd. Ha enélkül is van lehetőséged ezen a területen dolgozni, akkor azzal mindenképpen jobban jársz. Általában a referenciákat többre tartják, mint a papírt.
--
A lehetetlen csak a lusta ember kifogása!