( babo | 2007. 06. 17., v – 11:11 )

"Jelenleg nincsen akkora erőforrása és kormányzati tapasztalata az UHU -nak mint a Novell -nek."

NMiért kell kormányzati tapasztalat ahhoz, hogy egy szoftver csomagot valaki használhasson az oktatásban? Pontosan mire is gondolsz?

Az erőforrásokról én azt gondolom, hogy lehetne Debián ami közösségi vagy akár UHU ami kicsi és magyar vagy BlackPhater (ez is magyar) vagy Open Suse és a támogatást pedíg ennek szelemében kelene megoldani:

1. Az informatika tanár ért az informatikához
2. Az informatika oktatás nem termék, hanem technológia központú (tehát nem word vagy OO Writer, hanem szövegszerkesztés, nem Excel vagy O Calc, hanem Számoló tábla, nem Windows vagy Linux hanem operációs rendszer stb.
3. X pénzből kell az oktatásnak gazdálkodni. Ha nem kell, vayg kedvezőbb árú lehet terméket venni, hogy azonos minőségű oktatást kapj akkor az oktatót lehet a jobb munkáért jobban megfizetni.

Persze az oktatók többségének sincs kormányzati tapasztalata...