Azt senki nem állította, hogy arra való amire reklámozzák. Értelmes ember nem hisz a reklámoknak. Pont.
Ha a "... csak a programozók fejében létezik az, hogy bármire is jó lenne" -t úgy érted, hogy "... csak a programozók fejében létezik az, hogy mindenre is jó", akkor szerintem tévedsz, mert nincs olyan programozó, aki az első használat után elhiszi, hogy bármire/mindenre jó az LLM.
Aki használja az AI -t, hamar rájön, hogy milyen témában hol vannak a korlátai és mennyire pontos. Arra is hamar rájön, hogy mennyire komplex feladatokat lehet neki adni.
Egy pár soros scriptet, vagy egy valódi kódot nem tartalmazó keret osztályt (gépelési gyakorlat kategóriájút) le tud gyártani hiba nélkül, ezzel időt takarít meg. Persze nem takarít meg sok időt annak, aki ismeri az adott programnyelvet, mert neki ez rutin, de sokat segít annak, aki most ismerkedik a környezettel, mert például a kommentekből megérti, hogy miért pont úgy "szokás" az adott típus feladatot megoldani, mint ahogy az AI írja. (Például egy tanuló a józan esze szerint szorozna, ami teljesen jó megoldás (matematikailag) de eszébe sem jut a biteltolás, ami alapvető eszköz. De az AI eltolja az integert és bekommenteli, mire a gyerek a homlokára csap, hogy bakker, mekkora jó találmány már a biteltolás, miért nem volt erről szó matek órán?) Én sokat tanultam az AI használat közben, mert olyanokat kérdeztem tőle, amire egyébként tudtam (vagy legalábbis erősen sejtettem) a választ, és néha olyan megoldást mutatott, amit nem ismertem, és ami elegánsabb volt az általam addig használtnál.
Az LLM által gyártott kód minősége a hosszával, komplexitásával exponenciális arányban romlik. Ha azt kéred az AI -tól, hogy "Írd meg pythonban az Excel programot" akkor nyilván l0faszt kapsz, nem táblázatkezelőt. Kisebb baromságot kérve ad valamit, amit aztán végtelen ideig tesztelgethetsz, ahogy te is írod. De ha értelmesen használod, és csak program töredékeket kérsz tőle, akkor az többnyire jó, nem kell rá több tesztelés, mint amit egyébként is végeznél, ergo nem vesztesz vele időt. Vagyis az, hogy "A probléma gyökere az, hogy az LLM által kiköpött kódot alaposan ellenőrizni meg tesztelni kell ..." alapvetően nem állja meg a helyét, mert ez nem több idő mint az emberi kódok esetén.
Ne dőlj be annak, hogy az internetes portálok szerint a programozók mit gondolnak az AI használatról. Marketing bullshit generálásra alkalmas, ergo jó pár propagandista ki lesz váltva AI -ra, de olyan területen ahol tényleg gondolkozni kell, és ahol a termék hibái nem leszarósak, ott az AI csak segédmunkás, és nem Mester. De az tény, hogy állati jó segédmunkás.