( dlaszlo | 2025. 08. 24., v – 16:02 )

Köszi szépen.

Most egy kicsit feleslegesnek tűnik az m3, de legalább jó drága volt. :) Lehet, hogy ezzel most bevásároltam, de jó lenne értelmesen felhasználni.

Csak a zigbee-s eszközeim egy pár ezer forintos zigbee dongle-val is megjelennének a home assistant-ban, gyakorlatilag csak a klíma vezérlés pluszt adja. A TV és a soundbar sajnos (bár az is IR-es eszköz) nem jelenik meg a HA-ban, azt valamiért az M3-ban is külön vették.

Viszont azt veszem észre, hogy az Aqara programjában sokkal részletesebben állíthatóak az eszközök, pl klíma: lehet választani hűtés, fűtés, párátlanítás, ventilátor funkciókat, swing, autó, silent mód, stb.... HA-ban ami megjelenik ebből: ON/OFF, hűtés/fűtés, temperature. A cube szintén ilyen: az események: flip to side 1, side 2. stb... side 1 up, side 2 up, stb... shake, hold, stb... Ez a HA-ban: event1-event6-ig (ennyi a neve, és kevesebb is van), vagy úgy emlékszem HA-ban a konnektor nem jelenítette meg a fogyasztást, stb... - Most olvasgatom azokat a véleményeket is a net-en, hogy a matter még messze nem olyan tökéletes, mint kellene neki. Ezért is látok kevesebb lehetőséget a HA-ban. 

B terv: maradok az Aqara-nál, csak van probléma van vele:

1. cloud-os, és ha localra állítom, az nem azt jelenti, hogy nem csatlakozik cloud-ra, hanem úgy látom, hogy azt, hogy ha local hálózaton van a telefonom, akkor "megkerüli". De ha remote vagyok a cloud működik tovább. Biztonsági okból inkább local kellene.

2. Kíváncsi vagyok belefutok-e abba, hogy az aqara-ban nem tudok egy eszközt hozzáadni, és el kell majd kezdenem HA-val kombinálva felemás megoldást csinálni.

3. A szabályokat megadni így IF .... THEN ......, az Aqara felületen összekattintgatva, korlátozott lehetőségekkel, kicsit fájdalmas. Gondolom HA alatt ez rugalmasabb lehet.

De ezért örülnék neki, ha megtalálnám hogy kell ezt optimálisan használni. :D

Köszi szépen a válaszokat.