( _Franko_ | 2025. 04. 21., h – 12:59 )

20 evig melyhutve is ugyanugy fogyaszthato (ha egyszer se romlott el ekozben eszrevetlenul a melyhuto), amennyiben csak egyszer lett kiengedve a legvegen.

Te ezt tapasztaltad első kézből? Mert nálunk -16 és -18 °C közötti hőmérséklet van a fagyasztóban (mérem), és a saját tapasztalat az, hogy a húsok fél év után már enyhén romlanak, egy év után már többnyire ehetetlen a legtöbb, a hal néha már 3-4 hónap után már problémás állagú és ízű, a gomba is fél évet bír nagyjából, a nem száraz zöldségek (borsó, bab, kockázott karalábé, zeller, répa és egyéb leveszöldségek) az bírja kb. egy-másfél évet, a száraz dolgok, mint bab, sárgaborsó, csicseri, egyéb az bír több évet, de az fagyasztás nélkül is eltartható kamrában fél-egy évet.

Szóval én csodálkozom azon, hogy 20 évig is fogyasztható lenne mélyhűtve, nagy általánosságban arra jó, hogy nyártól a következő nyárig el tudjuk tenni a kertben termett dolgokat és kb. fél évente ki kell enni belőle a húsokat, gombákat.