Az érvelésed a látszat ellenére nincs igazán ellentétben a liberális kapitalizmussal, ahol nem az állam, hanem a piaci verseny határozza meg az árakat. Arról van szó, hogy ott, ahol a piaci versenyt akadályozza valamilyen üzleti magatartás vagy valamilyen más anomália miatt az nem érvényesül, ott az állam köteles beavatkozni. A világ boldogabbik felén mindenütt van ilyen beavatkozó szerepe az államnak. Tiltják és jelentős büntetésekkel szankcionálják a kartellezést, a dömping árakat, mindenhol beavatkozik az állam, ha a versenyt korlátozzák a szereplők.
Szerintem az államnak ez a dolga, éppen a verseny fenntartása érdekében. Különböző eszközöket lehet használni pl. vámokat, kiegészítő adókat vagy mint most részleges árszabályozást. Senki nem tudja megmagyarázni azt, hogy miért kerül egy üzletben egy tömegtermék a beszerzési ár háromszorosába és miért nem szorítja le a tej árát pl. a szabad piaci verseny. Pontosítok, lehet, hogy van, aki tudja, de nem teszi ezt közzé.
A bankok hasonló helyzetben vannak, 20% fölötti tőkemegtérülési mutatókkal rabolnak a magyar piacon, a biztosítók dettó. A tulajdonosaik a saját hazai környezetükben álmodni sem merhetnének akkora haszonkulcsokról, mint amiket Magyarországon produkálnak.