( _Franko_ | 2024. 05. 16., cs – 08:50 )

Szomszédnak már van hőszivattyú, úgy zúg, mint a qrvaanyja.

Rosszul szerelték fel, tippre nincs alatta gumi rezgéscsillapító talpkonzol (egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány helyen van) és nem a levegőn keresztül megy be hozzád a zaj, hanem testhang megy be a talajon, alapon keresztül.

Qrva jó lesz, mikor mindenhol ilyen zajos szar lesz az ablakok alatt.

Nekem a hálószoba ablak mellett van a saját hőszivattyúm és nem hallom. Mondjuk a Panasonic dupla talpkonzolán van.

Nem a hőszivattyú fogja megmenteni a világot, hanem a 20+cm-es szigetelés, meg a 3 rétegű ablakok+hőcserélős szellőztetés.

Ez a passzívházas-szekta álláspontja... :D

A passzívházba annyi embodied carbon kerül, hogy a "TCO" emisszió nagyobb, mint egy rosszabb energetikájú ház esetén. A fő probléma az, hogy csak az éves fűtéssel számolsz, azzal nem, hogy mennyi energia elérni, hogy kevesebb legyen az éves fűtési igény, mintha az autónál csak az üzemanyaggal számolnál.