Pár hete vettem egy HP notit (használt, újszerű, 120k szállítással), ilyen:
Machine:
Type: Laptop System: HP product: HP Laptop 15s-eq2xxx v: N/A
serial: <filter> Chassis: type: 10 serial: <filter>
Mobo: HP model: 887A v: 59.21 serial: <filter> UEFI: AMI v: F.27
date: 10/20/2022
Battery:
ID-1: BAT0 charge: 37.8 Wh (100.0%)
condition: 37.8/37.8 Wh (100.0%) volts: 12.8 min: 11.3
model: HP Primary type: Li-ion serial: <filter> status: Full
CPU:
Info: 6-Core model: AMD Ryzen 5 5500U with Radeon Graphics
(Eredetileg nem HP-t akartam venni, de a procija megtetszett.)
Nem kínlódtam előtte UEFI-vel, most picit kellett, ez AMI BIOS-os noti, és custom entry sincs, ahol be lehet írni másik efit. Illetve van egy menüpont, ahol be lehet tallózni más efi fájlokat a fat32 partícióról.
Azt hittem, majd ilyen ukify kínlódás lesz, de egyszerűbb lett.
Felraktam a /efi-be egy Grub4DOS efit, a Bootice progival beírtam az UEFI menübe, beszerkesztettem a menu.lst-be a ramból futó MX linuxom, és megy szépen. Plusz a menu.lst-ben lévő disket választva bootol a G4DOS-ból a win10 is. (Egyelőre nem próbáltam, hogy a win törlése mit okozna, majd ha lesz másik nvme, akkor megnézem.) Mondjuk szerintem menne simán.
Egyébként egy másik notit javítgatva felraktam egy USB flashre egy win10 telepítőt, egy SSTR-t, meg a saját linuxomat is, és azon az SSTR GRUB2-jéből remekül megy minden, szóval a grub2 efivel is OK minden. (Egyébként a másik noti egy Lenovo V15 G4 AMN, de az UEFI-je hasonlóan gagyi, meg még a touchpad és a saját bilentyűzete se megy az MX23-on. :D)
Szóval így már nem is bánom a HP-t! :D