( willy | 2022. 07. 13., sze – 11:18 )

Ezért szerencsés, ha érted amit olvasol. A főnököd ki akart tenni KATA-ba (ezt állítottad, mi nem vitatkoztunk) ami ebben az esetben implikálja, hogy a fenti szabályoknak nem feleltél meg, ezért a te alkalmazásod bujtatott foglalkozás lenne.

Ha ezzel ellentétben azt mondod, hogy a főnököd úgy döntött, hogy arra a munkára amit jelenleg végzel ezentúl vállalkozót alkalmaz aki TE IS lehetsz természetesen más bérért, és vállalkozási jogviszonyban-> nem a cég telephelyén, saját eszközökkel, saját magad által meghatározott munkarendben. Az nem az. 

A KATA-sok közt sok olyan van aki ezen szabályoknak megfelel de a munkáját alkalmazottként *is* végezhetné. Ők nem csalnak. Ezeknek egy része olyan aki nagyon nem akarja ezt, de erre kényszerítette a körülmény (pl máshogy nem alkalmaznák, vagy annyiért ami nem éri meg) ezt hívjuk kényszerből KATA-snak (még _ez sem_ illegális és legtöbbször akit belekényszerítenek is sáros valami minimális részben de ettől még megérthető és tenni is kell az ilyen ellen DE nem illegális). Sajnos a mostani intézkedés ezen kényszer vállalkozásokat nem szünteti meg, csak nagyobb adóval sújtja. 

Erre jön rá, hogy mivel az embereknek odaadta az eszközt azok ezt elkezdték használni, ezt látván megpróbált a kormány minél több pénzt beszedni. Ezért _elismervén_ a létjogosultságát az olyan váltásnak ahol munkahely konvertálódott kiszervezett munkává 40% adóintenzitást állapított meg.

Azaz a nap végére kiderül, hogy a kormány által valójában csalásnak hívott dolog _nem_ létezik, sőt a kormány maga hozta létre az egész problémát, amihez még az áldását is adta. Most meg leng a kasza.