Nalam is HA fut.
230-as eszkozok (Pl Shelly cuccok, ESPHome) wifisek, elemesek zigbee. Z-wave nekem draga, illetve kicsi a választék.
Jó tanácsok:
- Kezdőként mindenképp ajánlott egy Home Assistant OS-t rakni. (pl a beepitett addon tamogatas miatt) Ezt fel tudod tenni egy kulon eszkozre (pl Pi), virtualizalva (Vmware, KVM...) vagy un. "Supervised" modban. Ez utobbi nem ajánlott, mert bármikor elmehet a support az OS alol... (Hivatalosan a legfrissebb Debiant tamogatja csak)
- Felhős cuccokat jobb kerülni.
- Fontos a Zigbee-nel pl, hogy minden 230-as halozatrol mukodo eszkoz egyben "repeater" is (a zigbee terminologiaban ezeket router-eknek hivjak). Szoval igy eleg meretesre novelheto a lefedettseg. Ez mellett viszont nagyon fontos a jo minosegu zigbee dongle! Mindenki CC2531-el kezd, de marha gyorsan ki lehet nőni :) En CC2652P ala mar nem mennek, pl a SONOFF ZigBee 3.0 USB Dongle Plus USB adapter teljesen jó vétel.
Ha DIY végmodulokban gondolkodsz (pl relék, szenzorok, etc..) ahánlott az ESPHome firmware. Nagy előnye, hogy ugyanazzal a szintaxissal konfigolhato, mint a HA maga. Az ESPHome-nak (alapesetben) nincs webes felulete, egy kozponti (jellemzően HA addon) feluletrol irod meg a confogjat, amit az addon "beleeget" a firmware-ba amit general es rakuldi OTA az ESPre. Nagy elonye, hogy alap automatizasokat (sot, igazabol barmilyen automatizalast) mar ESP oldalon is meg lehet oldani. Pl, ha van egy fogyasztasmeros okoskonnektorod, amivel azt akarod jelenteni, hogy megy-e a rakotott eszkoz vagy nem, akkor mar ESP oldalon megirhatsz egy olyan configot, ami "kiszamolja" neked, pl hogy >5W a fogyasztas akkor "ON" ha <5W akkor OFF az eszkoz. A HA fele pedig mar binaris szenzorkent (ON/OFF eszkoz) jelenik meg.