( Bdede | 2022. 03. 24., cs – 10:06 )

Ezt az őszinte dumát nem igaz, hogy még mindig beveszitek.

Tudod mikor lett volna őszinte? Ha este fél nyolckor az M1 -en meg a z RTL -en egyszerre "Megszakítjuk adásunkat a Miniszterelnök Úr bejelentését közvetítjük" után élőben mondja el.

De nem ez történt. Hanem a saját csicskásai körében. S nem azért, hogy őszinte legyen, hanem hogy beálázza őket. "Ti mind szarok vagytok, csak Én vagyok a villamos" stílusban. Ezért is lett kiszivárogtatva, bosszúból, meg hogy azért a víz az úr.

Ez olyan őszinteség volt mint, amilyen ellenállók azok az egyre nagyobb  számban felbukkanók, akik max. a budiban (a fingás zajával tompítottan) "kiabálták", hogy basszátok meg a rendszeretek.

Vagy az a sok partizán, akikből az idő előrehaladtával nem kevesebb, hanem egyre több lett. (Persze ezt az ifjúság már nem tudhatja.)

S ezt nem Viktor érdekében írtam. De könyörgöm egy ilyen őszinte embert akartok vissza. Az összefogás miért nem hagyta ki a DK-t? Miért nem próbált tisztességesen elindulni megmaradva az eredeti elveik mellett. Kockázatos lett volna, de jóérzésű embernek így nem nagyon van választása. Max el se megy szavazni.

Ui: még nem írtatok rám, így kibővítem.

Ha az összefogás nem veszi be a DK-t, hiszem, nagyobb eredményt ért volna el, mint így. (több embert vonzott volna mint a Dk-hívők). De legalább van előnye is. Most már mindenki tudhatja, hogy azok a pártok, akik ebben részt vettek, nem jók semmire. Tőlük (politikusaiktól) jót nem lehet várni, simán csinálnak segget a szájukból, ha ez biztosítja 4 évre a parlamenti büféjüket. S mennyivel jobb, hogy így tudtuk meg ezt -mondhatni ingyen- mintha évekig neveltük volna őket, s miután végre kormányoznak, akkor derül ki.