Óvatosan a nyelvújítással. Pl, a vallásokban hisznek, és a vallás a hiből szármszik. Tehát a megfelelő szóképző használatával, a vallásot hívhatjuk hitványnak. Azok akik adott vallást, akarom mondani, hitványt követnek azokról pedig megállapíthatjuk, hogy alávetik magukat annak, és adott hitvány alá tartoznak, tehát nevezhetjük őket hitvány alávalóknak.
Igen, az első impulzus mindig kívülről jön az első idegsejtek kialakulása és összekapcsolódásakor, és ahogy minden emlősnél, ez az impulzus az anyádból jön. Még meg sem születtél, de a kicsi idegesejtejeid mári ezerrel tapogatóznak és kezdenek kialakítani primitív ösztönfogalmakat a világról. Mire megszületsz, ez már egészen komplex hiszen addigra megtanulod a szerveid alapvető szabályozását és egyes izmaid mozgatását (hihetetlen, de születéskor már a légzés teljesen be van gykorolva). Aztán jön a kognitív képességek fejlődése, szenzoros ingerek feldolgozása, absztrakció, magasabb rendű gondolkodás, differenciálása a képzelet és valóságnak. (bár ez utóbbi a vallások felvételekor megragad egy 8 éves gyerek szintjén )
Tudod? Nem lehet, hogy tévedsz? Nem lehet, hogy akkor tévedős vagy? Mi alapján állapítod meg, hogy tévednek? Képes vagy a teljes emberiség tudásáról, minden egyes ici-pici szeletéről, megállapítani, hogy hibás? Ha viszont tartalmaz olyant ami nem hibás, akkor nem negliálja azt a megállapításodat, hogy a tévedősek? Hiszen az adott dologban nem tévednek, nem? Ha meg nem tévednek akor nem lehetnek tévedősök?
Oh, van ilyen mozgalom képmutató, vallásos fundamentalistáknak hívják őket. Olyanok, akik a tudomány eredményein épített eszközökön és infrastruktúrákat használva kommunikálják a tudomány ellenes nézeteiket. Arról fantáziálnak, hogy miket tennének a tudósokkal, ahelyett, hogy egy isten háta mögötti szigetre vagy egy sivatagba vonulnának bizonyítani tudomány feleltt állóságuk magasabbrendűségét. Oh, várj csak van is ilyen hely...
Továbbra is fenntartom, és szeretném, hogy őszintén válaszolj, miképp vagy képes tükörbe nézni önmagad pofánköpése nélkül, ilyen gondolatokkal a fejedben? Nem zavar a disszonancia? A kétszínűség, a saját elveiddel szembeni bigottságod? Vagy ennyire felsőbbrendűnek érzed magadat azoknál, akik több száz évyni munkájának az eredményét használod szinte minden egyes pillanatban? Vagy esetleg így éled ki a kisebbségi komplexusod, a nálad okosabb és műveltebb emberektől való félelmeidet?