Kicsit későn hívták fel a figyelmemet a topicra, de nem úsztok meg engem sem.
Meg kell mondanom, hogy kicsit csalódott vagyok. Nem azért mert az adott vezérlőt nem sikerült életrekelteni *BSD alatt, hanem azért mert hozzászoktam, hogy Trey színvonalas munkát véget, a HUP portálra büszkék lehetünk, legyen az linux vagy bármi más opensource, neadj'isten nem opensource téma.
Ezzel szemben a fenti cikk - köszönhetően a címének, a benne vázolt egyetlen szituációnak (egy adott hardver nem megy *BSD alatt) és a "Konklúzió? Vonja le mindenki maga" mondatnak köszönhetően egyszerűen csúsztatás. Az IBM ServeRAID vezérlővel kapcsolatos tapasztalatoknak a HUP fórumában a helye, a hardver topicban.
Csak néhány megjegyzés:
- Egy általános célú oprendszer (vállalati) felhasználhatóságával kapcsolatban nem vonható le semmilyen konklúzió egyetlen XY típusú eszköz (nem)működése kapcsán
- Biztos vagyok benne, hogy a szituáció egy másik hardver kapcsán fordítva is fennállhat
- Évek óta sokezer BSD rendszert futtatnak production környezetben, az vajon délibáb?
- "Van egy videóeditáló kártyám, Zoran chip van rajta. A hivatalos, gyártó által supportált driverrel a Win2000 és XP félóránként ledumpol, Linux alatt működik stabilan. Ugye, te is levontad a következtetést, hogy a Win* alkalmatlan multimédiás felhasználásra?"
Nem mondom, hogy mióta használok *BSD-t, és Linux-ot, mert lehet hogy valaki nagyképűségnek venné, de talán leírhatom tapasztalataimat:
- a *NIX rendszerek között (beleértve a kereskedelmi verziókat is) a Linuxnak van a legszéleskörűbb HW támogatása (talán a legnagyobb user bázis miatt?)
- a driverek technikai szinvonala oprendszertől függetlenül erősen hullámzó
- a feladathoz és a szoftverekhez kell a hardvert venni (akármennyire is gombhoz a kabát!)
- nincs az a máshol bevált hardver és szoftver, ami ne okozhatna váratlan meglepetést
- írj te jobb drivert
üdvözlettel,
Egerváry Gergely