Mi is karanténban vagyunk már két hete. Családi ház, bejárat kb 30 m-re a kaputól, oda tettük ki a vöröset. Megnéztem, látszik az utcáról.
Amikor először jöttek ellenőrizni, megkérdeztem, hogy kérnek-e pl személyit, hogy valóban azok megyünk-e ki, akiknek kell, de nem. Most már csak kilépünk az ajtó elé, integetünk, és ennyi. Az első alkalommal felhívtam a figyelmet a vörösre is, csak a vállukat vonogatták. (Ma meg ránk szóltak a hangosból, hogy legközelebb rugalmasabban menjünk már ki. Mivel nem volt nálam ilyen erősítő izé, nem tudtam visszaszólni, hogy konkrétan a wc-n ültem...)
Az érintettek nem akarják telepíteni a nyomkövető alkalmazást, ami megkímélne minket a napi szemlétől.
A teljes sztorit nem írom ki, már annyiszor elmeséltem telefonban, hogy unom. Röviden: mivel még a pozitív gyerekünknek (20 éves) se volt semmilyen tünete (ma egyébként gyógyultnak minősült), inkább sírva-röhögős az egésznek a hivatalos kezelése.
De ha van konkrét kérdés, szívesen válaszolok.