( KaTT | 2019. 07. 10., sze – 18:12 )

Szia, nekem is network boot lesz az RPI-vel, NFS-en fog menni, NAS-ról.
Úgy terveztem, hogy egy RPI dolgozza fel az összes szenzor adatot.
Nem akarok CAN buszt, ha RJ45 alapon is meg tudom oldani, 10 USD-s eszközökkel.
Belátom, hogy a CAN buszos megoldáshoz egészen sok időt kellene rátolnom, hogy tökéletesen menjen.
RJ45 irány most egyszerűbbnek tűnik, még akkor is, ha overkill bizonyos szempontból, de amúgy is UTP kábelek vannak kihúzva.

Ahogy írtam, az a fő kérdésem, hogy megoldható-e úgy, hogy

1. RPI RJ45 UTP Etherneten switch-be van kötve, ez dolgozza fel az összes szenzor adatát, amikkel a switch-en át van kapcsolatban.

2. Az ESP vagy bármilyen modul RJ45 Etherneten switch-be van kötve, ahova az RPI, és ebben az ESP-be vannak kötve az 1-3 szenzor, nem kamerák. Az ESP-en át az RPI le tudja kérdezni a szenzor adatait, vagy az ESP alapból lekérdezi, és csak az RPI valahogy lekérdezi, esetleg az RPI nem kérdezi le, hanem az ESP vagy bármi feltölti X időnként a szenzor adatokat az RPI-re, NAS-ra NFS-en, de inkább egy TCP/IP-n futó alkalmazásra, bárhogyan. A lényeg hogy eljusson az adat.

3. Mint a 2.

4. Mint a 2.

5. Mint a 2.

6. Mint a 2.

Tehát lenne 1 központi RPI és lenne például 5 ESP vagy bármi, amin lennének a szenzorok, RJ45 / Etherneten kötve, switch-en át.

Amiket linkeltem eszközök, azokkal meg lehet ezt oldani? Melyiket javasolnád, és miért?

Sakk-matt,
KaTT :)