Lemaradt 3-as a GTK végéről
Valóban. De akkor ezek szerint kiderítetted magadnak, hogy a GTK2-re gondoltam, mivel a DC-t még nem érte el a GTK3-mánia. A Whoops-os gúnyolódásodhoz annyit fűznék hozzá, hogy kipróbáltam a Gnome Commandert is, ami szintén GTK2 (ellenben natív, framework nélküli) és kezelőfelületet tekintve ugyanazt valósítja meg, mint a Double Commander, csak az elérhető funkciókban nem ér fel hozzá. Kezelőfelületben (tehát a panel lerajzolása, scrollozása, sokelemű mappába belépés, abban scrollozás stb.) sokkal gyorsabb benne. Ezek után szerintem állíthatjuk azt, hogy ez nem a GTK2 sara, hanem a Double Commander által használt framework (Lazarus, LCL) bloated GTK2 implementációjának. Mielőtt pedig még kötekednél, a Lazarus/LCL egy framework. Külön ironikus egyébként, hogy a Qt-s változat konkrétan gyorsabb, reszponzívabb, mint a GTK2-es. Sajnos nem sokkal és "cserébe" több memóriát is zabál. Persze a Gnome Commander sebességben és memóriafogyasztásban kenterbe veri a DC-t és a Krusadert is. Csak néhány funkció nekem nagyon hiányzik belőle. Például fájlrendszerek mount/unmountolása egy-egy klikkel, archívumok írása/olvasása natívan. Ezek megléte pedig (mielőtt ebbe is belekötnél) semmilyen szinten nem indok amellett, hogy a másik kettő fájlkezelő lassabb. Pláne, hogy a Total Commander is mindet tudja és mindegyiknél gyorsabb.
Ha mindezt mondjuk visszavonható tranzakcióban szeretnéd, még jobb. Lehet ilyen telepítőt írni? Lehet. De ott van az msi és a Windows installer
Tudod mit? Mondok egyszerűbbet: Felrakod a saját könyvtáradba és használod portable módban. Az egyes verziókat pedig külön könyvtárakba rakod. Aztán ott tudod nézegetni, melyik van meg, meg melyik nincs. Persze feltétlenül szükséges egy egyszer felrakós fájlkezelő telepítőjének tranzakciókat, meg fejlett verziókezelést csinálnia. Amikor egy frissítés nagyjából annyi, hogy felülírod a binárist (még mielőtt belekötnél: a Total Commandert tekintve ennyi elég). A Total Commander telepítője maximálisan ellátja a feladatát. Semmiféle MSI-re és egyéb XML-bloat Wix idealizmusra nincsen szükség és remélem, hogy nem is lesz a jövőben ilyen bevezetve.
(aminek egyébként a régi verziói elérhetőek W95-re is, de sok értelme nincs... egyébként lehet többféle telepítőt is kiadni, még jót is tesz egy automatizált build rendszer összerakása a projektnek...)
De igen, van értelme a Windows 95 telepítőnek, ahogy ennek a topicnak is van értelme, akkor is, ha egyesek szerint nincs. Te hőbörögsz itt, rólam azt feltételezve, hogy csak a saját igényeimet veszem figyelembe. Te mit képzelsz magadról, hogy lesöpröd a Windows 95-öt használók igényeit, akármennyien is vannak?!
Az Intelről pedig nem vagyok hajlandó több szót ejteni ebben a topicban. A fenti eredmények teszteken alapulnak, nem megahertzek összehasonlítgatásán. További panaszokkal az UserBenchmark supportján élhetsz. Egy biztos: Az Intel töredékét volt képes innoválni annak az elmúlt 8 évben, mint az azelőtti évtizedben. Ebbe pedig beleértheted a több magot is, meg amit csak akarsz.