( RaptoR | 2019. 02. 08., p – 15:40 )

Kadlecsik Józsi ne az adófizetők pénzén vegyen vinyót az Ubuntu szerverbe és ne az adófizetők pénzén üzemeltesse.

Rendben, szólok neki, ha legközelebb látom. Lőjük le akkor már az NTP szervert, sőt a SZTAKI Szótárat is.

Pl. kicsit furcsa, hogy egy 5000-es településen lakóként 5 embert is ismerek aki a fizetését valamilyen szinten az MTA-tól kapja.

Meglepő módon az emberek nem közlekedéssel akarják tölteni egész életüket, így próbálnak a munkahelyükhöz közel lakni. Az MTA-nak túlnyomó többségében a fővárosban vannak intézetei de van egy-egy a következő helyeken: Martonvásár, Debrecen, Sopron, Pécs, Tihany, Vácrátót, Szeged. Ezek alapján egész jól meg tudnám tippelni, hogy hol laksz, de nem teszem.

A tudománytörténelem során meg számtalan olyan eset volt, hogy egy elméletről először azt mondták, hogy hülyeség, aztán idővel átvette az elfogadott elmélet szerepkörét (igaz, lehet csak évtizedek múlva). Az ismerősödnek azt tudom csak javasolni, hogy csinálja, amit sokan mások: szerezzen egy "unalmas" témára pénzt, aztán kutasson, amit szeret mellékágon. De erről valszeg ő is tud.