( kovi | 2018. 11. 28., sze – 08:23 )

nem csak klímaváltozásról szólt a dolog, hanem természetes ellenség hiányáról is. aztán ezt az idétlen poloskás témát te dobtad ide, miközben gyakorlatilag mindenütt megél ahol nincsen tartósan hideg és van mit ennie. igen, Grönlandon mondjuk nem élne meg dehát itt lehetne két hónapig is akár mínusz 20, lakott területen simán kitelel random helyeken annyi egyed, hogy abból tavasszal ismét felépítik a helyi populációjukat. akár a hűvösebb Angliában is vagy épp Svédországban. de még ez sem változtat azon, hogy maguktól a picsába se kerültek volna ide, és amúgy inkább jaja visszafordulhatnának.

van még pár ilyen csodás élőlény ami emberi segítség nélkül igencsak idegenül hatna helyben, a harlekinkaticától kezdve akár az afrikai méhen át a random vérszívókig.

a klímaváltozást mással kéne látványosan demózni, mondjuk az állattartásban dolgozók takarmányozási nehézségeivel, vagy akár a random szomszédod pálinkás problémáival hiszen a tél hiányában áttelelő kártevők kényelmesen indulnak meg akár már tavasszal zöldségek és gyümölcsök ellen, hogy első körben nem kell kiépíteniük a megfelelő létszámukat a hideg okozta megtizedelés miatt. mert olyan már rég volt.

poloskák go home!

--
Vortex Rikers NC114-85EKLS