Az alsó tálca semmi mást nem csinál, csak program indító ikonok vannak rajta, amiket gyakran használok, hogy ne kelljen menüt használni.
Mint láthattad, bőven van helyem 1 tálcán is. Még úgy is, hogy a dockbarx szélesebb ikonokat használ. Így a te megoldásod számomra fölöslegesen bonyolultabb(két tálca egy helyett) és kényelmetlenebb(elrejtem az indítóikonokat holott nincs rá szükség). De ízlések és pofonok.
1. Örülök, hogy kiderült, nem csak nekem okoznak gondot a témák.
2. Hát ebben nem értek egyet. Igazából azt gondolom, hogy a Google Play áruház, vagy az Apple store bebizonyította, hogy a szélesebb felhasználói és fejlesztői bázis eléréséhez az ilyen megoldások sokkal jobbak, mint a linuxos csomagkezelés. Én azt gondolom, hogy nagyobb programválasztéknál egyszerűen nem működik az, hogy mindent a disztribútor csomagol, mert ez erősen behatárolja a csomagok mennyiségét, és ez a megoldás nem mindenki számára (pl: jogok) elfogadható/kivitelezhető. Ráadásul a rengeteg disztribúció, több verziójára való csomagolás szerintem egyszerűen agyament. Az nem fejlesztés, hogy kiadok egy újabb disztribúciót, amiben kb. annyit csináltam, hogy frissítettem a csomagokat! Ráadásul ez foglalja le a disztribútorok erőforrásainak a jelentős részét, de minek? Mi haszna van? Tehát nagyon hiányzik egy olyan platform, ahová a fejlesztők felrakhatnák a programjaikat és onnan a felhasználók disztribúciótól függetlenül elérhetnék. Sokkal vonzóbb platform lenne a linux. Ráadásul mentesülnének a disztribúciók a -szerintem - felesleges időt rabló csomagolástól. Csak ennek úgy kellene működnie, hogy egy óvodás is használni tudja, és ez nagyon nem így van.