Magaslabda, leütöm.
A homoszexualitás ellenesség oka, hogy szembemegy a természet diktálta fajfenntartási és utódgondozási modellnek. A legtöbb vallásban ezért vörös posztó a homoszexualitás, mert a nyájfenntartásból szaporodóképes egyedeket von ki. (Nem szabad elfelejteni, hogy a vallások többsége emberi erőforrás hiányos, más vallásokkal konkuráló környezetből származik.) Ha elvonatkoztatunk a vallásoktól és társadalmi szinten nézzük akkor a homoszexualitás romboló hatású, mert egy hirtelen homoszexuálissá váló férfi otthagyja a családját ezáltal megvonja azoktól az anyagi biztonságot. Hasonló okok miatt volt a házasságtörés szálka a társadalmak szemében.
A heteroszexuális párkapcsolatok társadalmi szinten történő szabályozásának (házasság) az oka, a fajfenntartás, a kiszolgáltatott szülő nők és utódok védelme. Egy homoszexuális párkapcsolatból, abban lefolytatott szexuális aktusból nem származhat utód, így ezen védettségre sincs szükségük.
Átugorva a 21. századba, a legnagyobb probléma a melegség kényszeredett előtérbe tolásával van. A homoszexualitás a mindennapi életben a legtöbb embernek meg sem érinti az ingerküszöbét. Senki nem tölti a napját a többi ember "buzi/nem buzi" kategorizálásával.
A másik probléma a homoszexualitás propagálásával megjelenő aberrált szexuális viselkedési minták (transszexualitás, BSDM, stb) közterületen való megjelenése és megjelenítése. A szexualitás, normális keretek közt két vagy több ember magánügye, de szigorúan zárt ajtók mögött. Ennek az oka, hogy a szexuális frusztrációk ne jelenjenek meg a társadalomban és ezek ne vezessenek társadalmi feszültségekhez, a társadalom széthullásához. (Lásd. szexuálisan kötött dogmákkal fertőzött és ezáltal frusztrált társadalmak egyedeinek a viselkedése.)
Végül, de nem utolsó sorban, a homoszexuálisok körében magasabb* a mentális problémákkal küzdők száma, és bár ez utóbbi korrelációit, ok-okozati összefüggéseit csak most kezdik kapargatni, de itt bejöhet a képbe a társadalom betegség averziója. Mert ugyebár az undor egy természetes reakció, amivel a szervezetünk megpróbál óvni minket a fertőzésforrásoktól. Ezért undorodunk a rossz szagoktól, az egészségtelen kinézetű emberektől (pl. ezért vonzóbb egy férfinak egy csinos fiatal, vékony, csöcsös faros nő, mint egy földibálna**). Ugyanezen ösztön tart minket távol a "kettyós", beteg emberektől.
Bónusz kör, hogy a homoszexuálisok közt kimagasló a szexuális eredetű betegségek***, ami szintén rájátszik az átlag emberek betegségfóbiájára.
Szóval, ami itt ellenségeskedésnek tűnik, az valójában egy igencsak ösztönös önvédelmi reakció.
*Források a homoszexualitás és mentális egészség közötti korrelációkról:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26552495
https://www.hindawi.com/journals/schizort/2014/463757/
https://www.nami.org/Find-Support/LGBTQ
http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.510.7029&rep=r…
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4806482/
**Mit ad isten a leszbikusok között túlsúlyban vannak a túlsúlyosok:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20670929
***Elég aggasztó, hogy a HIV fertőzöttség Amerikában, a homoszexuálisok körében 44-szerese a nem homoszexuális populációhoz viszonyítva:
https://www.cdc.gov/nchhstp/newsroom/docs/factsheets/cdc-msm-508.pdf
Jó gondolkodást!
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "