( Raynes | 2018. 05. 21., h – 03:15 )

Mi az, hogy nem tudsz bejelentkezni rootként? Nem listáz olyan felhasználót, vagy mikor bejelentkezni próbálsz, akkor kiír valamit, vagy nem ír ki semmit, csak nem történik meg a bejelentkezés? Milyen WM-et vagy DE-t használsz?

Nagyon nem javaslom, hogy mindent rootként használj. Nem csak a már a többiek által emlegetett biztonság miatt, de eleve Arch alatt vannak olyan szoftverek, amik nem is engedik magukat rootként futtatni, csak sima felhasználóval vagy fake-rootként (ilyenek a Chrome, yaourt, stb.).

Ha csak a jelszóbeírogatást akarod megúszni, akkor a sima nem root felhasználódat tedd bele a sudoersbe (lásd az Arch Wiki sudoer cikke) úgy, hogy ne kérjen jelszót. Úgy már akármit futtathatsz rendszergazdaként, nem fog jelszót kérni. Vagy még egyszerűbb, ha csak binárisokat akarsz így futtatni, akkor nyitsz egy terminált, su-val átváltasz rootra, és akkor sudo-zni sem kell, mindent rootként futtatsz onnan, nem kér még egyszer jelszót.

No keyboard detected... Press F1 to run the SETUP