( ntomasz | 2017. 04. 07., p – 21:24 )

Az látszik, hogy fingod sincs egy disztribúció fejlesztéséről.

Elfelejted, hogy a forrásokat igenis fejlesztik, hiszen a fordítások során bizony nem egy hibára derül fény, amihez első körben saját patch-et készítenek, majd a hibát bejelenetik az adott program hibakezelő alkalmazásában, ahova többnyire a javítást is csatolják.
De olyan is előfordul, hogy mindezt nem hiba miatt teszik, hanem azért, mert valami új funkciót építenek az adott programba, mert úgy gondolják, hogy az jó lesz.

Nagyon sok program ezeknek köszönheti, hogy ma ott tart, ahol.

Egy Linux disztribúciónak egy kis része csak maga az operációs rendszer: a Linux kernel, valamilyen shell program és jó pár alapszintű segédprogram.
És bizony ezekben is történnek változtatások. Nem is kis számmal.
Nekem ez továbbra is fejlesztésnek tűnik, és ez részben OS fejlesztés is.
És igen, ez bizony ment az UHU-nál is, nyilván nem olyan mértékben, mint pl. a Fedora/Red Hat vagy a SuSE vagy a Debian fejlesztésénél.

Nem értem, miért olyan nehéz ezt elismerni. Ez sima logika. Nincs benne semmi UHU-mánia vagy bP-mánia vagy egyéb mánia.

--

nTOMasz
"The hardest thing in this world is to live in it!"