Nehéz lenne meghatározni, hogy mit is nevezhetünk hobbi projektnek.
Abban egyetértek veled, hogy a hobbiprojektek egy közös jellemzője, hogy a döntések mögött nem feltétlenül áll gazdasági vagy piaci megfontolás, de legalábbis nem ezek az elsődlegesek.Ilyen szempontból az Ubuntu az nem hobbi projekt, mert azért minden fejlesztési döntés mögött a tulajdonos azon elképzelése van, hogy valahol, valamikor, valahogy megtérül a befektetése. Az persze egy külön lapra tartozik, hogy szerintem a legminimálisabb esélye sincsen annak, hogy az Ubuntuba eddig lapátolt sokszázmillió dollár valaha is megtérülne.
De igazándiból a hobbi és üzleti projektek közötti határ nem fekete-fehér és ezért én nem is tartom ezt fontos osztályozásnak.
Egy szoftver projektben az impakt, a horderő és a befolyás az ami jelentős. Az Ubuntu mégiscsak egy 800+ főállású mérnököt foglalkoztató projekt aminek a végtermékét cégek tízezrei, fogyasztók millió használják. Ettől persze nem lesz sem menő, sem innovatív egy cég. De azért az iparban csak jobban odafigyelnek egy nagyobb cégre mint egy pár fős garázsdisztróra aminek pár tucat felhasználója van.