Kicsit furának érzem ezt a termelékenység dolgot.
Miben termelékenyebb pl. egy német ember/cég? Hans ugyanolyan gépen dolgozik mint magyar kollégája, nem gyárt jobbat/többet. Cégszinten ugyanez, német vs magyar bank, Audi, Lufthansa, akármi. A programozó se programoz jobban/hatékonyabban/többet. Az üzemeltető nem supportál 3x annyi szervert. Az Aldiban se adnak el 20x annyi csokit (népességre viszonyítva). A traktor ott se tud ugyanannyi üzemóra alatt több földet megművelni. A fodrász nem tud szebben és több hajat lenyírni. A szakács finomabban/többet főzni.
Amennyit én láttam, a cégek se működnek hatékonyabban. Ahol van lóvé, ott drága vízfej nő, megnő a bürokrácia, és jobban szórják a pénzt butaságokra.
Mindemellett drágább a munkaerő, a nyersanyag, az energia, a föld, a szolgáltatások, a rezsi, minden. Komolyan érdekel hogy a "jobb termelékenység" hogyan áll elő.
A magasabb fogyasztásból? Olyat itt is lehet, több cash kell a zsebbe. Kulimunka kiszervezés külföldre? Olyat is lehet (még). Többet gyártani? Nem gond. Tőke kihelyezés a piacra és az pörgeti a GDP-t? Na az itt gyengébb, nem is az átlag plebsen múlik, és lufi szagú. Pénznyomtatás, hitelfelvétel a felpörgetett fogyasztás finanszírozására? Lufi.
Milyen *igazi* módszerek vannak a termelékenység növelésére? Tényleg érdekel.
____________________
echo crash > /dev/kmem