Tehát a W7 OEM kiadású és felújított számítógéphez való COA kóddal rendelkezik amit az MS nyilván is tart és ellenőrzéskor ezt közli is.
A jogtiszta W7-> W10 frissítés az rendben vagy, hogy ingyenes(volt) de a W10 örökli a W7 jogállását és amennyiben nem térsz vissza akkor végérvényesen a W7 kód W10-es kóddá alakul az MS szerverén.
Az MS-Infó telefonos álláspontja szerint a "zacskóban" vett és összerakott gépre telepített W10 OEM csak egyszer aktiválható, ugyanarra gépre (elméletben) aktiválás nélkül újratelepíthető de ALAPLAP csere esetén a licensz nem örökíthető át az új alaplaphoz.
Bemész egy nagykerhez alaplap+proci+memória cca.. 70-110 eft kapsz rá 3 év garanciát és ehhez hozzátolsz egy OEM W10-et ami a konfig árának az 50%-át teszi ki.
Valahogy ez az "egyszer használható fel" díjtétel nem aránylik semmihez és Én szerintem jogtalan is és aránytalanul drága.
A W10 értékesítése gyakorlatilag most fog felfelé menni és akik egy évvel ezelőtt új gépet stb vettek OEM licenszel és nem ment nekik tönkre nem szembesülhettek még, egy alaplap csere utáni állapottal.
Az MS-Infónak van még egy meglátása, hogy amennyiben nem bízok az alaplap hosszútávú működésében akkor másfajta másik gépre átrakható licenszet kell venni.
Erre Én meg azt mondanám, hogy akkor az Alaplap gyártójára kellene terhelni garanciális meghibásodás miatt az Új licensz díját beszerzését.
Normális "észjárással" nézve senki nem gondol arra, hogy 3 nap alatt meghal egy lap, de ugye minden lehetséges sőt még az ellenkezője is :))