( Fisher | 2015. 10. 19., h – 13:23 )

Jelenleg desktop PC-n fut, 16G rammal, ez általában elég, de a disk IO ami megöli, akkor, amikor a feladat nem fér bele a memóriába. Akkor átkanalazzuk egy lasabb gépre, amiben van 32G (vagy 64, már nem is tudom), és még mindig hamarabb megvan, de ennek meg egyéb hátrányai vannak. Mivel én csak üzemeltetek, a végeselemes problémák egyéb paramtérereit nem ismerem (persze, mondták, de engem csak a szükséges erőforrások mértéke érint :D).

Jut eszembe, virtualizáció alatt elsősorban konténer alapút képzeltem el, mert a Nastran eléggé linuxbarát. gyanítom, hogy így más a memóriafoglalás. Persze tesztelni kéne mindenféle felállást, és persze idő az meg nincs.

A nagy CPU cache-t mindenhol írták, és az a baj, hogy alapvetően fogalmam sincs arról, hogy egy 16 magos CPU-nál, ahol mondjuk van 32M cache ez hogyan alakul ha csak négy magot használunk, rászögelve egy-egy threadet/processt/bármit, hogy ne rakosgassa ide-oda a nyomorult. Nagyon remélem, hogy ez nem úgy működik hogy 16x2M és ha négy magot használunk akkor az effektíve 4x2M cache, hanem 4x8M, de ennek megint utána kell olvasnom, hogy a kiszemelt CPU típusok azok most így hogy. Ezért linket, tanácsot örömmel veszek, általánosságban is, mert egyelőre még semmi se biztos.

Licenc, sw/hw, egyéb mellékszál: olyan beszerzésről van szó, aminek egy része pár munkaállomás, egy másik része végeselemes futtató gép, illetve egy megint másik része a licenc. Szóval az 1M csak töredéke a elkölthető összegnek. Csak hogy ezt a részt lezárhassuk.