"Az ukrán nép egy része nem fogadta el, a másik része meg igen. Ha meg aláírták volna az EU társulási szerződést, akkor meg ugyanez pepitában. Erre két megoldás van"
Volt ott több megoldás is. Pl. lehetett volna népszavazást kiírni róla, hogy csak egyet mondjak.
"jogot formálnak arra, hogy hasonlóképp nem túl demokratikus eszközökhöz folyamodnak, kikiáltják saját köztársaságukat, elszakadnak, aztán vagy függetlenek maradnak, vagy az oroszokhoz csatolják magukat. Most ezzel mi a gond?"
Akár erről is lehetne épp beszélni, ha nem vennénk figyelembe azt az apróságot, hogy konkrétan az orosz hadsereg foglalta el a Krímet, valamint aktívan részt vesznek a lázadó megyék harcaiban is.
Csakhát ettől nem lehet eltekinteni...
"Ha a választáson felhatalmazott kormány nem gyakorolhatja felelősséggel döntési jogkörét, akkor azzal sincs baj, ha az ország egy része nem érzi kötelezőnek magára nézve azok hatalmát, akik elzavarták az utcáról a kormányt."
Nix.
Minden demokratikus kormányt el lehet zavarni az utcáról is, csak elegen kell kimenni az utcára. Igazából a nem demokratikusokat is el lehet kergetni, csak akkor a fegyveres harcra is fel kell készülni.
"Gondold végig, mit jelent ez. Ekkor már nem a választásokon megbízott kormány dönt, hanem az, aki több embert tud az utcára vinni, illetve aki a külföldi „szponzoroktól” több támogatást kap. Ez már polgárháború."
Ez már elég régen (polgár)háború, ahol az egyik felet aktívan (fegyverrel, ellátmánnyal és katonával) támogatja egy idegen állam. Bár a fene tudja, hogy mennyire akarják ezt a háborút a polgárok, és mennyire az a bizonyos ellenséges állam...
"Ez így alakult ki, s ezt bizony nem az oroszok kezdték, hanem a Nyugat gondolta úgy, hogy az EU-t, mint valami jó dolgot, el tudja adni a népnek. Arra számítottak, hogy előadják, az EU csatlakozásért küzdeni kell, holott abból kimaradni nem lehet, ha valaki akar, akkor sem. Erre példa Ukrajna. Aztán pofáraesés volt, meg kínos feszengés, mert ezek az ukránok nem akartak csatlakozni. Erre a nép egy része az utcán. Viszont a másik része még mindig nem akar csatlakozni."
Ez meg konkrétan hülyeség. Az EU, a nyugat nem nagyon avatkozott bele ebbe a dologba, de legalábbis semmivel se jobban, mint putyin tette a saját "únióját" népszerűsítendő. És a nyugat ezen nem ment túl, ellentétben putyinnal.
Amúgy a "nép másik, csatlakozni nem kívánó része" pedig eléggé meseszerű, ilyenről ugyanis nem nagyon volt szó. Én legalábbis nem hallottam nagy, EU ellenes megmozdulásokról.
Annyi történt, hogy a putyin seggéből kilógó janukovics nem írta alá a pappert, amire a nép (látható része) az utcára ment. Őket se annyira az EU-ellenesek támadták, mint inkább a belügyi rohamosztagok. Aztán amikor ez nem vált be, janukovics elhúzott putyin ölelő karjaiba, aztán utána választáson (ismétlem: választáson) valahogy egy nem EU-ellenes parlamentnek és kormánynak sikerült felállnia, hanem, ugye....
(Ezt meg már csak zárójelben: nekünk magyaroknak simán jó lenne, ha Ukrajna közelebb kerülne az EU-hoz, mert él párszázezer magyar Kárpátalján, elég nyomorúságos körülmények között. Az ő életüket az EU-hoz való közeledés szerintem megkönnyíthetné.)
"Értem én, hogy a demokrácia néhányak fejében azt jelenti, hogy azonosulás a mainstream folyamatokkal, de nem, a demokrácia eredetileg népuralmat jelent, ami eredményezheti a fősodor áramlataiból való kimaradást, az azzal szemben történő úszást is. Furcsa, ugye?"
Azért az idegen (ellenséges) hatalom által támogatott fegyveres harcot ne keverjük már a demokrácival, ha kérhetem...
"És, ha az történik, hogy felfüggesztik a demokráciát, ha annak eredményeképp a nép szembemegy a fősodorral, s azokra, akik bíznak a demokrácia intézményeiben, ráerőszakolják a mainstream viselkedést, a nép egy része ráébred, hogy a demokrácia átverés, mert csak addig érvényes, amíg azt akarod, amit akarnod „kell”, akkor bizony ezen csalódottakból is elfogy a demokráciába vetett hit, bizalom, saját kezükbe veszik az irányítást, s kikiáltják saját köztársaságukat. Ekkor ők még úriemberek voltak, mert nem erőltették az elképzeléseiket másokra, pusztán önálló közigazgatást kezdtek kiépíteni, nem ismerték el a puccsot elkövető globalisták antidemokratikus hatalmát. Legalább is saját magukra nézve nem."
Ez bazmeg kész. Egy szó se igaz a fentiekből, de értelme se nagyon van.
Ezek szerint ha nekem nem tetszik a 27%-os áfa, akkor simán kikiálthatom a saját államomat a Széchenyi utca 18-ban? Na ne vicceljünk már.
Arról már nem is beszélve, hogy ezek a "puccsot elkövető globalisták" konkrétan választást írtak ki, és ott nyertes pártok (képviselők, államfő, stb.) esetében "antidemokratikus hatalmróll" beszélni a legfinomabban fogalmazva is nettó hazugság.
Arra már szót se vesztegessünk, hogy ezek az "úriemberek" kb. egy éve konkrétan háborúznak a saját, legitim államuk ellen egy idegen állam támogatásával.