( nevergone | 2004. 04. 20., k – 11:37 )

Nem tudom, egyesek milyen módon bírálnak (negatívan) egy kernelt, akár 2.4.x, akár 2.6.x is az...

A backportolás...? Nos, ez kettős dolog:

Egyrészt jó, mert nem minden gépre lehet (érdemes) még 2.6.x -es kernelt tenni. Nem azért, mert a kernel rosszabb, hanem a gép gyenge, kicsi a tárterület (a 2.6.x -nek már böhöm nagy a mérete kicsomagolva), vagy egyéb paraméterek miatt. A 2.4 -es még elmegy, de a 2.6 -os már csak döcög maximum. Nos, ilyenkor jó, ha valaki az igazán hasznos lehetőségeket visszaportolja a régebbi stabil sorozatba is.

Másrészről viszont tényleg felesleges erőforrás-lekötés, hiszen azok, akik a backportot csinálják, alkothatnának valami mást is, most fejleszthetnék a 2.6 -os sorozatot.

Szerény véleményem szerint bár lelkes "2.6" -os vagyok, de azért nem kellene ilyen korán "kihalásra ítélni" a 2.4.x -es kernelsorozatot.