( xclusiv | 2014. 08. 05., k – 15:35 )

Válasz locsemege üzenetére

"A dolgok következményétől függetlenül a görög népszavazás lett volna demokratikus. Az nem demokrácia, ahol a nép addig szólhat bele az életébe, amíg ettől semmisem függ, amikor meg valami függ ettől, akkor átmenetileg felfüggesztjük ezt. Egyébként, hogy mi lett volna, nem tudjuk. Az csak akkor derült volna ki, ha megtörténik. A görög nép esélyt sem kapott, mert az eljárás nem volt demokratikus."

LOL, a görög nép esélyt kapott arra, hogy megússzon egy akkora csődöt, mint amit érdemeltek volna (már tisztelet a kivételnek, nyilván)...
Az pegig az adott jogrendszer kérdése, hogy miről lehet népszavazást kiírni. Itthon pl. a költségvetést érintő tételekről nem lehet. (Aztán a magasságos alkotmánybíróság meg úgy döntött, hogy a vizitdíjról meg mégis lehet. Másról meg mégse. De nem is ez a lényeg.)
Amúgy szerintem ez az egész "demokratikus" téma akkor borul meg, amikor az eltartottaknak több a szavazata, mint az egész vircsaftot eltartó dolgozóknak. Márpedig itthon ez a helyzet, és ha jól tudom a görögöknél is. Mert ugye egy normális kocsmában az kéri a zenét, aki fizeti...

"Nem a 99 % a lényeg, mert az 50 % +1 fő meg lett volna. Az a kommunikáció bámulatos, hogy utcai zavargással elküldeni egy demokratikus választáson hatalomra került elnököt demokratikus, míg népszavazáson eldöntött kérdés nem demokratikus, mert azt a népszavazást ki sem írták."

Bármely népszavazást barokkos túlzás demokratikusnak nevezni, ha azt egy idegen hadsereg által megszállt területen tartják, pláne ha az adott idegen országhoz való csatlakozás a kérdés. Arról meg hogy mi lett volna csak téged tudlak idézni: "Egyébként, hogy mi lett volna, nem tudjuk." :)

Az meg egyértelmű, hogyha az utcai kormányelzavarás sikeres akkor győzött a forradalom, ha meg sikertelen akkor meg leverték a lázasást :)

"A dolog pikantériája, hogy azok nem írták ki a népszavazást, akik „demokratikusan” elzavarogták Janukovicsot."

Öhöm. Ha Magyarországon szeretnéd mondjuk Győr-M-S megyét Ausztriához csatolni, arra vajon kiírna a kormány népszavazást? Vagy fordítva, Burgenland Magyarországhoz csatolásáról vajon kiírna népszavazást az osztrák állam? Ugye hogy ugye.
Szóval nem kell itt mindenféle légbőlkapott magyarázatokat kitalálni a dolgokra, úgy általában sehol nem írnak ki népszavazást ilyesmiről, de ha mégis kiírták volna, akkor is valszeg nem csak a krími lakosoknak írták volna ki hanem egész Ukrajnára, és valszeg akkor kicsit más lett volna az eredmény.