( rtzo | 2014. 03. 20., cs – 17:53 )

Szerintem a hozzászólásokból pont a lényeg hiányzik:
Hogy mit lehet mit nem azt a 2005. évi CXXXIII törvény szabályozza:
"(2)72 A vagyonőr elektronikus megfigyelőrendszert kizárólag magánterületen, illetve a magánterületnek a közönség számára nyilvános részén alkalmazhat, ha ehhez a természetes személy kifejezetten hozzájárul. A hozzájárulás ráutaló magatartással is megadható. Ráutaló magatartás különösen, ha az ott tartózkodó természetes személy a magánterület közönség számára nyilvános részén a 28. § (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően elhelyezett ismertetés ellenére a területre bemegy, kivéve, ha a körülményekből egyértelműen más következik."
Magyarul ha ki van rakva a tábla hogy kamerával megfigyelt terület és oda belépsz akkor hozzájárultál, cégek esetén pedig aláíratnak egy papírt hogy biztos legyen a dolog. Indokolni hogy miért kell kamera nem szükséges, meg aztán mindent meg lehet:)
"(3) Nem alkalmazható elektronikus megfigyelőrendszer olyan helyen, ahol a megfigyelés az emberi méltóságot sértheti, így különösen öltözőben, próbafülkében, mosdóban, illemhelyen, kórházi szobában és szociális intézmény lakóhelyiségében."
Ami még fontos hogy 72 óráig lehet ezeket a felvételeket megőrizni, kivéve néhány más esetet (pénzszállítás meg ilyenek).
Másik vitás dolog még az szokott lenni hogy a házam előtti járdát, utat megfigyelhetem e, megfigyelni meg lehet, de semmit sem rögzíthetsz,ilyen rögzítésre pl. önkormányzat jogosult.