hát szerintem hiába pattognak, mivel egy 1992-es törvény szabályozza, hogy kinek mikor hova kell bejelentkeznie.
mivel ez a törvény arról rendelkezik, hogy a személyi számod is kell a lakcímbejelentéshez. a személyi számot pedig 1995-ben alkotmányellenesnek nyilvánította az alkotmánybíróság, azonban a nehézségek miatt 2000-ig adott határidőt a parlamentnek, hogy szabályozza a kérdést, és megalkossa/módosítsa az önkormányzati törvény erre vonatkozó részeit. a parlament pedig azóta is mulasztásos alkotmánysértést követ el.
a 92-es törvény azon paragrafusai amelyek hivatkoznak a személyi számra 2000. 01. 01-el megsemmisítette az alkotmánybíróság.
ezt szokás mindenféle helyi szabályozással tákolni. vagyis csak a helyi rendeletek szabályozzák ezt jelenleg, ami azt jelenti, hogy településenként nagyon eltérő lehet, hogy kell e lakcímbejelentés, vagy sem, mindenesetre a bíróságokon elég sűrűn buknak el ezek a perek, ha odajutnak, mivel a "pógár" inkább fizeti a szabálysértési bírságot, minthogy bíróságra járjon.
azután elég aggályos, hogy a rendőr elkéri a lakcímkártyádat, mivel azon rajta van a személyi számod utolsó 4 számjegye, amit a rendőr(ség) már 1995. óta nem kezelhet.
arról nem is beszélve hogy magánterületen mindenféle felhatalmazás nélkül igazoltat bárkit is... hát ez nagyon necces.
ebből adódik, hogy nem vagy köteles bejelentkezni, bár az is igaz, hogy ha nem teszed, nem élhetsz a lakcímbejelentés biztosította jogaiddal sem.