( szollosiimre | 2013. 06. 13., cs – 19:22 )

"Ott a linkje, utána lehet nézni"
Megtettem, legelső blikkre is átláthatatlanabb, mint bármi más. Köpködök fizetőset is, ne aggódj.

"S kb. irodaház méretű vállalati rendszerekig megállja a helyét" ( pluszpont az irodalmi stílusért )
7*24SBD-t hogy produkálsz vele full failover/loadbalanceban, content subsciption funkciókkal, adatszivágrásvédelemmel, vírusvédett, url filtering internetkijárattal, valamint idp modullal?
Mégegy. Nem látom a specialist képzést hozzá.... . vájkáljak könyökig a különböző configfájlokban ha gond van? Nagyonenterprise.

Egy általad említett vállalat követelménye kb ez, továbbá 2-5 ipsec vpn telephelyekkel, netalántán sso ssl vpnnel.

"Össze lehet vetni a tudását mondjuk a teljesítményben jócskán elmaradó Untangle"
Nekem is van kedvenc openzource[!sic] tűzfalam, de nem fordítom, hanem tanulom használni. Egyben valóban azt is, hogy a nagy gyártók miből evolváltak és hogy valamit hogy illik védeni, mi az épp szokásos támadási vektor.

"Ha valaki 3-4 (virtuális) gépet tart otthon, és mondjuk havi rendszerességgel legalább egyet újratelepít, már megint csak jól jön az IPFire, mert szépen eltárolgatja (főként) a rendszerfrissítéseket"
Ez egy proxy cache, vagy ha nagyon penge vagy, akkor felraksz rögtön egy local repo-t. Meglátásom szerint semmi köze a klasszikus tűzfalhoz. Ha már virtuálisgép, akkor miért nem snapshot? Fele annyi időd menne el.