( Vladi | 2013. 06. 12., sze – 11:29 )

Elsősorban a formátum a baj, ilyen szemléletből kontruktíven szerintem semmi nem jön ki.

A tartalom is hibázik. Nekem az az elképzelésem, hogy hiába van 4 millió ember, akit csak bizonytalannak hívnak, akik nem szavaznak, szerintem ők nem is akarnak ebben részt venni. Ennyi passzivitásból nem lesz semmi!

A szemléleten kellene változtatni. Ne az legyen már a csuklóból jövő reakció, hogy mocskoskormány. Tök mindegy ki van ott, mindegy mit csinál egyből, ez ilyen a társadalomba beleivódott reflex. Ezzel nem lehet a-ból b-be jutni. Volt olyan párt, aki megpróbált fiatalokkal, új arcokkal, 3. irányvonalat képviselni. Aki annyira csalódott, meg újat akar, miért nem állt oda? De van még számos kis párt, akiket lehetne erősíteni. stb. Ez is elmarad.

A másik: a kormányzatban most is vannak szakemberek. Szakpolitikusok. Zajlok az egyeztetés a szakmai szervezetekkel is. Azon a területen ahol dolgozok, pl napi szinten látom, hogy jönnek a kérdések, kérések, tegyünk javaslatot, írjuk le a véleményünket. Egy szakmai szervezet meg tárgyal a kormányzattal. És igen! Jönnek pozitív eredmények visszajelzések. Ez a politizálás valódi helye, nem a "30 hülye".

"hanem mert azt latja, hogy neki szar."
Ezzel én is tisztában vagyok. De azzal is, hogyha a fene, fenét eszik, nekik egyik naproól a másikra soha nem lesz jobb. Maximum egy kicsit. 1-2 dolog már most is látszik, hogy könnyebbség. El kellene már felejteni a nagy ígéreteket, nem lesz kánaán, de még csak jobb ország sem a következő 20-30 vagy még több évben. Ezt be kell látni. Sok munka az viszont van.

Egyébként az emberek egyénenként is tudnak változtatni a sorsukon, erre számos példát tudnék sorolni. Az emberek ne várjanak segítséget a kormányzattól, az az idő elmúlt. A kormányak most kb az a feladata, hogy megtartsa az országot a szakadék szélén, és elindítsa valamerre. Az emberek meg próbáljanak saját erőből tenni, mert egyébként nagyon sokat lehet. De a tett 90%-ban elmarad. :(

"Egy valsag kozepen nem lehet kizarolagos cel a tronfosztas,"
A válságban a stabil politikai rendszer nagyon fontos. Ez egyéként momentán megvalósul.

"Ma magyarorszagon nincs olyan, szamottevo embermennyiseget kitevo reteg, akinek megfelelo lenne a tudasa ahhoz, hogy atlassa a mostani rendszer eletkeptelensegenek okait. Ennek eleg sok oka van, az egyik az altalanos csalodottsag. "

De nem is kell az egészet egyben. Elég, ha valaki saját területén átlátja a rendszert és abban tud érdemben tenni. Nem kell annyira globálisan gondolkodni. Helyi önkormányzatok, intézmények, vállalkozások szintjén kell elsősorban gondolkodni.
Megint a csalódottság. Jól mondod, 23 év eltelt. Rendszerváltás után született generáció diplomázik. Mégis az ócska kádári reflexekkel politizál a közvélemény? Hogy: jajj csalódtam, leszarom. Hm?? Ne már. Fel kell nőni a feladathoz. Saját portáját seperje mindenki szép tisztára, abból lesz gdp, meg fellendülés meg válságkezelés.

"A masik ok, hogy itthon egyszeruen nem oktatnak kozgazdasagi alapismereteket az iskolakban."
Akkor jó hírem van neked, ősztől oktatnak. :)

>>: sys-admin.hu :<<