( ironcat | 2013. 03. 20., sze – 11:47 )

A Full Hd és a HD Ready példa erős csúsztatás ebben a témában, ugyanis nincs olyan módszer amivel a HD Readyből Full HD-t varázsolhatunk. Ezzel szemben egy HDMI-s usb stick bármelyik HDMI bemenettel rendelkező tévét képes Smart TV-vé „varázsolni”.

Szubjektív vélemény: A 80-as években voltak olyan TV-k, amelyeket VHS magnóval építettek egybe. A mechanika miatt általában a videomagnó rész 1--3 év alatt elromlott. Így egy idő múlva ezen készülékek „boldog” tulajdonosai vettek egy külön VHS magnót is. A tippem szerint a Smart TV-k esetén a Smart funkciók hamarabb el fognak avulni, mint maga a TV, mert egy idő (1--2 év) után a gyártó nem fog firmware frissítést kiadni a „régi” tévékhez. Illetve, ha folytatódik az az eddigi tendencia, hogy az újabb típusú tartalmak és szolgáltatások erősebb hardware-t igényelnek, akkor a Smart TV-ben lévő processzor képességei határozzák majd meg a Smart funkció „élettartamát”.

A leírásod alapján, elsősorban a mediaplayer funkciót és a youtube-ot használod a Smart TV-ben. Elég egy új videokódolás, vagy egy újabb konténerformátum, és máris problémáid lehetnek ezekkel a funkciókkal is. Amit vagy egy HDMI stick, vagy egy újabb TV vásárlás tud majd csak orvosolni.

-----
A kockás zakók és a mellészabások tekintetében kérdezze meg úri szabóját.