Ebben igazad van, valoban bele lehet olvasni a boltban. Am kulonbseg van a beleolvasok es az elolvasom kozott. Sok konyv nem olyan, hogy az elso par oldalban (vagy epp ahol kinyilik) durva hibak vannak. Sajnos, ha az apro hibak mennyisege alapjan kellene konyvet vennem, egyetlen konyvet se vennek meg, foleg amiota a lektorokat nyugdijaztak, es helyettuk nem tudom kik adjak a nevuket a "lektor" szekciohoz. Tobb es tobbfele konyvet is vettem az elmult 5 evben, es mindegyikben nem egy, nem ketto, hanem sok hiba volt, nyelvi, helyesirasi, sokban meg targyi is. Szoval ezt a reszet skippeljuk.
Ami a szakmai konyveket illeti, az, hogy pl. a forraskod nem fut, azt egy uj nyelvnel/keretrendszernel honnet talaljam ki beleolvasas alapjan? Ja, ertem, vigyek magammal laptopot, igazad van.
A felreforditasok is olyanok, hogy 1-2 meg akar el is megy a konyvben, a fordito kezjegye, joga van hozza. Viszont az egesz konyvre vetitett szamot megint csak akkor lehet megtudni, ha az ember _elolvassa_ a konyvet es nem _beleolvas_.
Azert egy 200+ oldalszamu kotetet nem egy nap elolvasni (meg nekem se, pedig en aztan tenyleg gyorsan olvasok), es a konyvesboltok - legalabbis a legtobbje - legkesobb 6-7 korul bezar.
--
Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant. | Gentoo Portal