- Tervezesi mintak katasztrofa
- Refactoring felemas (vita lehetett epp?)
- Tiszta kod borzalom, letettem a kozepen, ez igy nem megy
- Python3-nal folyamatosan lapozgatnod kell vissza, hogy most epp melyik adattipust magyarazza
- A Python zsebkonyvet ugye le se emeled inkabb, az hibas vetel volt (peldak nem mukodnek)
- UML foldi halandoknak mersekelten nyogvenyelos, vegulis tulelheto, nehany kivetellel
- A 100 Dolog Amit Minden Tervezonek Tudnia Kell dizajnereknek szol, de mivel a cimben ezt leforditottak, es beraktak az informatikai konyvek koze a boltok, igy ok errol nem tudnak
- Agyhullam: * megmondom oszinten, nem mertem belenezni (oszinten szolva a sorozat nevet se partolom, mert a Head First az "Ugorj fejest", de mindegy, ezt tul lehet elni)
- OpenGL roviden-t kollega az elobb "ertektelen papirhalmaznak" titulalta a tulforditasok miatt
- Programtervezes is necci, de az inkabb eleve egy rossz konyvvalasztas volt leforditasra (le vannak forditva a forraskodok _is_)
Nemetbol jobban tudnak forditani amugy, az UML fur Studenten forditas egesz jo, es talan fejlodnek, a Clean Coder (Tulelokonyv programozoknak, avagy Tiszta Kod 2) mar folyamatosan zarojelez, igy olvashato is.
Szerintem nem egyetlen konyvrol beszelunk.
Diszklemer: az OpenGL roviden, a Tervezesi mintak es az Agyhullam sorozat (magyar nyelvu, angolul szinte az osszes megvan) tagjait kiveve mind sajat tulajdonu konyvem, itt volt, leemeltem.
A Tervezesi mintak munkahelyi kornyezetben volt a kezemben parszor, amig nem kozoltem emberekkel, hogy akkor innentol az angol ebook, latvan az olvasoik teljesitmenyet is mintafelismeresben. Az egyetemen amugy kiosztottak nekunk a hivatalos e-bookjat inkabb (tanszeki licensz) semminthogy ajanljak a kiskapusat.