1. Magyarország, én így szeretlek.
-----------------------
Ahogy Hiena mondja, ennek az a borzasztó rossz pszichikai üzenete, hogy nyugodtan adósodj el, az állam majd a felelősen gazdálkodó polgárokon úgyis behajtja a felelőtlen, fedezet nélküli hiteleid árát.
Nézhetjük, hogyan száguldoznak a jó kis nyugati devizahiteles szuperkocsikban azok, akik miatt jövőre szorosabbra kell húzni a nadrágszíjat, mert nem 17000be hanem 20000be kerül a buszbérlet.
- Részben a végtörlesztés miatt megemelkedett államadósság miatt. (magasabb országkockázati felár, magasabb állampapírhozamok, magasabb éves kamatkiadásokat, amiket mindenkinek kell fizetni, ezért emelik az áfát 27%-ra, meg a többit, ne legyen senkinek illúziója...)
Ja és mert az emberek ezt akarták. Bár ezt mostanában ritkábban szajkózzák.
-------------
Az egyik vicc az egészben az, hogyha megfordult volna a közeli történelem, és a magyar puma megtáltosodott volna, dübörögne a jólét, és a svájci frank árfolyama nem 230 lenne, hanem 130, akkor vajon lennének-e vizsgálóbizottságok, melyek azt vizsgálnák, hogy lehet ilyen alacsony árfolyamon hitelt visszafizetni ;-) ...
A másik vicc meg az, hogy azok akik telekürtölik a médiát, miszerint hogy lehet az, hogy ilyen felelőtlen devizahitelekkel árasztották el a piacot, azok maguk is élen jártak ezen felelőtlen devizahitelek felvételében.
És ugye ők a szakmai és politikai elit csúcsa akik jelenleg egy országot irányítanak, hát ők sem látták, sőt ők maguk is okai a problémának (! ? !) ;-)
De hát mire is lehetett számítani ? ;-)
Magyarország, én így szeretlek.
U.I.:
Hiena szégyelld magad ezért a tanácsért:
mert én két hónapig 90 Ft-os instant levest ettem
Látod te is ilyen pénzpacsáló tanácsokat osztogatsz, valszeg már régen nem kerül 90 Ft-ba az instant levespor a népegészségügyi termékadó miatt. ;-)
--------
Nem vezetek...Jobb így. Nekem is
meg mindenki másnak is.