( Hunger | 2011. 05. 18., sze – 15:58 )

Ez már csak politika... Semmi köze a technikai dolgokhoz.

Az a nagy duma, hogy "Linuxra nem kell vírusirtó" => Miért nem kell, mert valami mágikus módon védve vannak vírusok ellen a Linuxos rendszerek? => Nincsenek, technikailag semmi se gátolja meg a vírusírókat, hogy vírust fejlesszenek Linuxra => Azért nincsenek vírusok mert nem "target" a kis piaca miatt egyelőre, így a kutya se fejleszt rá jelenleg vírust... => Ha elterjedne, akkor fejlesztenének nagy számban vírusokat és akkor azokra is be kellene vezetni cégeknél a vírusirtókat? => Igen => Loop

Semmi értelme vírusokkal meg vírusirtókkal Windows ezzel érvelni.

Szoktam mondani, hogy ennyi erővel visszaállhatna mindenki DOS-ra, meg Win 3.11-re is, mert a mostani vírusok nem életképesek ezeken a régi platformokon. Ettől már biztonságosnak lehet ezeket a régi rendszereket tekinteni? Nyilván nem. Ez csak hamis biztonságérzet, ahogy az is, hogy "a Linuxra nincs vírus".

Egyébként eleve már a kifejezés is hibás, mert Windowson sincs már vagy 10 éve vírus. Amik mostanában terjednek azok nem vírusok, hanem wormok. A vírus megfertőz minden egyes futtatható állományt a rendszeren, hozzáilleszti saját gépikódját a binárisokhoz, hogy futtatásuk esetén ők is elinduljanak és tovább fertőzzék a programokat. Vírusnál egyesével el kell távolítania a vírusirtónak minden egyes állományról a fertőző kódot (és EXE esetén visszaállítani a headert az eredeti állapotba). A mostani kártékony _programok_ (már eleve a kifejezés is mutatja, hogy önálló dologról van szó) nem fertőzik meg a futtatható állományokat, csak saját, önmagában létező bináris filejukat másolják/terjesztik a rendszereken és a hálózaton. A vírusirtó ezeknél csak karanténba teszi/letörli ezeket az állományokat, mert csak kártékony részük van, nem kell egy korábban hasznos programról eltávolítani a fertőző kódot.