( prygme | 2010. 07. 24., szo – 13:02 )

az oroszok rendszeresen működtetnek erőműveket, különösen atomerőműveket 100% felett, általában kísérleti célokkal. persze ez nem azt jelenti, hogy például Urán235ből kinyerhető nukleáris energia 100+x%át használják fel, mert jelenleg ez az arány 70% alatt van, plusz egyéb veszteséget az erőmű típusától függően. a 100% feletti kihasználtság annyit jelent, hogy a blokk tervezett értékei felett üzemeltetik, és khmmm... lámlám működik stabilan. sőt Magyarországon is történt ilyesmi. sikeres kísérletsorozat után, magasabbra kerül a 100% szintje.
minden erőműnél próbálják egyre magasabbra tolni a hatékonyság szintjét. egy modern csúcserőműnél pár %ért is igen keményen meg kell dolgozni.
imho nem lehetetlen a dolog, csak nem arról van szó, amire sokan gondolnak. kis kommunikációs trükkel próbálják felhívni magukra a figyelmet.
ha pedig a Miskolci Egyetemen kutató stáb "szenzációs bejelentéséről" van szó, nos az valóban bukta:)

az rtlklubos hírekkel az a probléma, hogy a műsorvezetőik átlagos intelligenciája annyira alacsony, hogy képtelenek feltenni egy normális kérdést, ráadásul egy ilyen témához közük sincs. viszont mindenből szenzációs híreket akarnak kreálni, hogy meglegyen a napi prémium. az rtl ostobaság.proxyn átnyomni egy komolyabb háttérismereteket igénylő hírt olyan, mint lefordítani lovári nyelvre Landau Elméleti Fizikát:)