Mennyi a nettó fizetésed?

Címkék

0 - 49 999
11% (79 szavazat)
50 000 - 99 999
11% (77 szavazat)
100 000 - 149 999
19% (134 szavazat)
150 000 - 199 999
14% (97 szavazat)
200 000 - 249 999
12% (84 szavazat)
250 000 - 299 999
8% (56 szavazat)
300.000 - 349 999
6% (43 szavazat)
350.000 - 399 999
5% (35 szavazat)
400.000 - 449 999
2% (12 szavazat)
450.000 -
11% (74 szavazat)
Összes szavazat: 691

Hozzászólások

az össz.? (amúgy két hét múlva esedékes a következő ilyen.)

ezt se olyan trivialis megmondani, leven hogy magasabb bersavban ev kozben valtozik a nettod, ahogy a ?tb? befizetesed eleri a plafont, onnantol magasabb lesz a nettod ev vegeig.
talan szerencsesebb lett volna bruttot kerdezni, mert az fix, viszont azt meg a fekete/szurke zonaban dolgozok nem tudjak egyszeruen kiszamolni.

Tyrael

Igaz, eddig csak 16 szavazatnál járunk, de érdekes, de úgy tűnik, mint ha lenne egy szakadék. Valahogy 300 és 450 ezer között senki sem keres.

A szavazás szempontjából teljesen mindegy, hogy IT, vagy nem IT.
Én például villanyszerelő vagyok. Igaz már én is a 100-150 kategóriába tartozom, de lehetnek itt virágkötők is... :D
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Fejlődőképes hiperláma, és okleveles érdekfeszítő

Ezért írtam, hogy akkor marad a 2. pont. Aki meg mer család mellett kockáztatni és bevállalja megint adott esetben a bérelt lakást, még ha a világ végén saját lakása is van, az esetleg máshol a 80.000 Ft-os nettója helyett kap 300e-400e Ft-ot. Ugyan megugrik a havi kiadás úgy 80e-100e-tal, de még így is jócskán több marad a kasszában. Csak hát ehhez persze tökösnek kell lenni. Ezzel a tulajdonsággal meg nem rendelkezik mindenki. Nekik született a második pont. Ja! 15 évig éltem Szabolcsban, úgyhogy tudom, hogy miről beszélek. :)

elég sokszor hallom, hogy külföldön mennyivel jobban keresnek.
kíváncsi lennék egy olyan kimutatásra is, hogy mondjuk hány kg. hus árának megfelelően keres valaki?
mindíg csak a Ft-ra átszámolt számszerű értéket hallom, pedig az nem igazán jó összehasonlítási alap.

Egy kilo hus ugy 5 eurotol van. Persze lehet venni sokkal dragabban is.
A napidijam az 34 juro adozas elott, utana talan 17. Meg igy is tudok sporolni, ha akarok. Foleg, hogy nem hotelezek (~1000 juro), hanem alberlet (~750 juro) amit a ceg fizet. Ha nem lenne chf alapu lakashitelem Pesten, akkor el sem tudnek kepzelni (el tudnek, csak koltoi tulzas) egyszerub eletet.

De nem minden papsajt. Az internet draga es @. Itthon nagyon megeloztuk a fejlett nyugatott. Vagy csak en fogtam ki rosszul.
6 megabit, ket ev huseggel!! 26 juro havonta. Itthon 15 megabit 3000 forint egy ev huseggel legrosszabb esetben.

nekem fél! megabitet adnak 17,5 fontért. Egy év hűséggel viszont már csak 7,5. De ehhez vonalat is kell bérelni még 10-ért. Tehát ezért a villámgyors (és 40GB forgalomkorlátos) ADSL-ért kb. 18-at kell fizetnem egy hónapban. Magyarországon sokkal jobb.

A lakás ára nagyon függ a várostól. Nekem Párizsban pl. 2750 € volt egy hónapra.

Azért itthon erősen helyfüggő, hogy mennyi az internet. Nekem Óbudán az 5Mbites t-kábelért 5600bruttót (kb. 20EUR és 1 év hűség) kell havonta adnom és itt _nincs_ más, csak T... A digikabel 1,5-2 éve "jön" és valszin csak akkor ér ide a t-home hűségem lejárat ideje körül ha óriási mákom lesz.

Pl. Anglia, ahol most én lakom:

egyszerű a képlet: egyedüli keresőként alkalmazottként nem éri meg

Az én munkakörömben 45000-55000 az átlagfizetés http://www.itjobswatch.co.uk/

Ebből nettóban marad majdnem 3000 font. Londonban lakni drága. Én heti 300 fontért kerestem lakást, voltak helyek, ahol mutatni se tudott ennyiért az ügynökség. Így most kicsit messze lakom, bútorozatlanul heti 315-ért bérelek egyet. Ez havi 1365. Ezen felül kell még fizetni havi 100 felett a council tax-ot. Ugyanez a lakás bútorozottan heti 360 körül lett volna. Így viszont persze bútort kellett vásárolnom.
Még messzebb ennél sokkal olcsóbban is van lakás, vagy ennyiért kertes ház, akár, de akkor egyfelől nagyon drága a bérlet, másfelől reggel-este vonatozni kell (idő), és nem lehet sehová elmenni mondjuk bulizni, mert az utolsó vonatot el kell érni mondjuk fél 12-kor.

Na mindegy, a lényeg, hogy mondjuk marad havi 1300-1500 font a lakás kifizetése után. Ez kb. 450 ezer forint. Ennyit az én szakmámban Budapesten is meg lehet keresni.

A költségek: havi bérlet Londonban 100 font, kaja baromi drága (főleg zöldség, gyümölcs), hús, sajt, kenyér az csak duplája mint otthon. Szolgáltatások nagyon drágák, ruha ott kezdődik, mint otthon, és megy a baromi drága felé. (Egy ing leárazva 70 font? Köszi)

Szóval ha ugyanannyi pénzből gazdálkodom, mint otthon, de magasabbak a költségek... akkor egyértelmű, hogy nem marad több. :-(

Londonban vagy contractorként kell dolgozni, akkor megéri, vagy családként. Két kereső esetén a lakás kifizetése után még mindig marad egy szép összeg. Mondjuk 4000 font. Az már jó. Csak gyerek ne legyen, mert az ovi, iskola mind baromi drága.

Más helyeken:

Párizs ugyanez volt, amikor ott éltem. Akkoriban könyveltem a pénzügyeimet, kajára és háztartásra (2 felnőtt, 2 gyerek) Magyarországon kb. 100 ezer forint ment el, Párizsban ugyanazokat a dolgokat vásárolva 200-250. Lakást bérelni nehéz, és drága. Mivel a tömegközlekedés jó, ha magamnak kellene lakást bérelni, biztos a külvárosok közül választanék, pl. Levallois-ban néznék szét.

Varsóban olcsóbb élni mint Budapesten (viszont baromi unalmas).

Marokkóban a kaja valamivel olcsóbb, a benzin nagyon olcsó (100 körül egy liter), szolgáltatások olcsóak. Nagy lakást béreltem havi 900 euróért, kocsit havi 450 euróért. Amikor a kocsi összes karosszériaelemét összekarcolta valaki (a benzinsapka feletti korongot is, gondosan), akkor az egész újrafényezéséért 400 eurót kellett fizetnem. Strandnál parkoló 50 cent, stb.

São Pauloban a kaja boltban kb. mint Magyarországon, étterem lényegesen drágább. Ruha kb. mint otthon. Lakásbérlés kb. duplája, mint Magyarországon. Autó nélkül nem könnyű közlekedni, az üzemanyag viszont olcsóbb. Eleinte 100 forint körül volt egy l alkohol, a benzin meg 250, később az alkohol felment 200-ra, akkor már inkább benzint érte meg tankolni. Persze ha az ember nem Sampában lakik egy jó részen, akkor olcsóbban is lehet lakást bérelni, de nem biztos, hogy érdemes. Alkalmazottként kb. másfélszer annyit lehet kapni, mint Magyarországon, és a költségek nem magasabbak lényegesen. Szóval a lakás és a kaja kijön simán. Más városokban olcsóbb az élet, de a fizetés is kevesebb.

+1, annyi kitetellel, hogy alkalmazottkent is megerheti, ha atlagon felul fizeto allasod van (marmint az atlag informatikusi fizeteshez kepest). Nekem 1200 korul van a lakas havonta, es kb. havi ezerbol mar normalisan megelsz (beleertve azt, hogy az ember rendszeresen vesz maganak ruhat, cipot, szamitogepet, satobbi, tehat nem a kenyer-viz stilusu eletre gondolok).

Igazabol az a kerdes, hogy a penzugyi szektorban dolgozol-e, vagy barhol mashol. Az elobbi megeri, az utobbi kb. hasonlo lehet, mint otthon.

----------------------
while (!sleep) sheep++;

Azért ezt el lehet osztani 10 évre.

Párizsban 6 + 9 hónapot voltam, Varsóban 3-at. Ezt 2001 és 2004 között.

Aztán hosszabb szünet.

2007 ősze óta Törökországban 2 hónap, Marokkóban 5 vagy 6, Brazíliában kb. 11, Argentínában 1, Angliában 8 eddig. Szóval az utolsó 3 év volt igazából sűrű.

Párizsban és Varsóban az elző feleséggel és gyerekekkel voltam.

Később elváltunk. Ők Magyarországon laknak. A mostani feleségemmel Törökországi projekten ismerkedtünk meg, aztán jött Marokkó, Brazília, most meg Anglia. Ebből a házasságból még nincs gyerek.

Mit csinálok? Főleg telekomban, főleg számlázórendszerek és provisioning területén üzleti elemző, architect, consultant pozícióban.
Angliában mondjuk nem telekomban dolgozom most.

Egy ing leárazva 70 font? Köszi

Izé... gyanítom, hogy nem a Harrods-ba kéne járnod bevásárolni, vagy át kéne értelmezned az ing fogalmát. Én pl. a gyerekeknek olcsóbban hozom Londonból a jó cuccokat mint amennyiért itthon megkapni ugyanazt a minőséget. Igaz, Wembley környékén sokszor én vagyok az egyetlen "kaukázusi" a buszon vagy az áruházban...:-)

Nem is ott veszem meg. De a belvárosban, a munkahelyem közelében a ruhaboltokban ilyen árak vannak.

Legutóbb pl. ASDA-ban vettem magamnak farmert. 7 font volt, ami baromi olcsó, cserébe nem valami jó. De vannak normális ruhák is. Ahogy írtam, kb. otthoni áraktól indul, és felfelé a csillagos égig megy.

Nekem az öltönyöm, az ingeim mind Magyarországról van, pólóim, dzsekijeim, cipőim kb. fele fele arányban Brazíliából és Magyarországról.

Télikabátot Decathlonban vettem, Magyarországon pár száz forint különbséggel ugyanannyi volt, mint itt Londonban.

Ha megmondod, hogy te honnan viszed Magyarországra a ruhát, akkor én megmondom, hogy én honnan hozom Magyarországról ide a ruhát magamnak. ;-)

G

Nem szoktam vasalásmenteset venni. Általában 2-4 ezer forint körül veszek ingeket. Ezek nekem megfelelő minőségűek és szabásúak (persze nem mind ugyanolyan, vannak jobbak, és vannak nem olyan jók).

És az angol szabás neked pl. megfelel?

Mert érdekes, milyen eltérések vannak az országok között. Pl. a feleségemnek az angol 8-as ing mellben nagyon szűk, karban jó, vállban szűk. A 10-es mellben szűk, vállban kb. jó, derékban bő, karja kb. jó, kicsit hosszú. A 12-es mellben jó, vállban jó, a karja mint egy orángutáné, és hasban bőőő.

Magyarországon vagy Brazíliában meg leveszi a saját méretét, és passzol, vagy ha mellben szűk, akkor vesz egyel nagyobbat.

Magyar kolléganőm, aki Varsóban él, pl. arról panaszkodott, hogy ott nem tud csizmát venni, mert az ő lábméretéhez ott mind szűk vádliban. Magyarországon meg mind jó.

Nekem nem ennyire extrémen, de hasonló benyomásaim vannak. Gondolom nőknél jobban előjön ez. Vagy csak engem nem zavar, ha hasban kicsit bő egy ing :-)

G

A kulfoldon dolgozok elegge torzitjak majd a felmerest, ugyanis nyugatabbra eleg nehezkesen lehet 450000 netto alatt keresni.

----------------------
while (!sleep) sheep++;

Igen, lehetett volna olyasmit írni, hogy Magyarország területén alkalmazottként mennyit. Vagy különböző opciókat (összeg) (külföld/Bp/vidék) (alkalmazott/vállalkozó/szürke és fekete)

Mert egyébként nagy különbségek vannak.

Én Magyarországon, alkalmazottként kerestem x-et. Teljesen bejelentve.

Amikur ugyanaz a cég külföldi projektre tett, az x alapfizu mellett jöttek juttatások, napidíj, ez-az, így nettóban bőven 2x felett kaptam egy hónapban (persze a költségek is magasabbak voltak valamivel).

Magyarországon contractorként másik cégnél kb. 3x-et kaptam nettónak (EVA és járulékok levonása után).

Külföldön contractorként meg 7x nettó.

Aztán Magyarországon, alkalmazottként 1,6 x (de itt trükköztek az adóval, el is jöttem a cégtől).

Most külföldön nettóban kapok 3x-et. Viszont a lakás kifizetése után ugyanúgy 1,6x marad belőle, mint amit Magyarországon kaptam az utolsó cégnél.

Van értelme egy olyan statisztikának, amiben ugyanaz az ember ugyanazért a munkáért ennyire különböző számokat tud beírni?

Azért annyi tanulság levonható talán , hogy - ha nagy átlagban azt mondjuk, hogy az idelátogatók kb. informatikusok /vagy ahhoz hasonlók / - a nagy többségnek kb. kurvára nem éri meg az IT anyagilag. A társaság több mint egyharmada 100-200E között jelölt. Bőven több mint a fele 200 alatt van. Monduk ebből a kb. 25% aki 100 alatt van, az kb. diák (?). ;-)
És még csak meg sem lepődtem.

Egy anonim szavazason?

Nekem az a tapasztalatom: videken Magyarorszagon irrealisan alacsony informatikusberek vannak, pont erre az ossznepi titkolodzasra epitve.

Az ossznepi titkolodzas nyilvan kettos: egyreszt nem szeretunk adozni, es innentol kezdve mindenki csalni probal minimalber felett (A sport masik szereploje, allambacsi meg magas adokat szab, hogx a bevallokboll tomje az ehes nyugdijasszajakat, akiknek az onellatas meg ongondoskodas ertelmezhetetlen fogalom)

Masreszt meg a munkaltatok mocskosul es aljasan kihasznaljak ezt.

Na, nekem ebbol ugy lett elegem, hogy amikor kulfoldre kerultem, megkerdeztem, mi az a rendszer, amivel mar holnaptol nem tartozom a magyar allam szabalyai ala, es nyiltan vallalhatom mennyit keresek.

Igy lettem nemet maganvallalkozo...

vidéken azért vannak alacsony it-s bérek, mert csórikám kis cégek vannak csak. egy-két nagyvállalatot leszámítva minden nagyobb cég it-je a központban, Pesten van. Az, hogy az it systems ide települt debrecenbe, egy ritka kivétel. Nem ismerek olyan komolyabb vállalatot, amelyik képes lenne megfizetni a rendes it-s béreket és ne pesten vagy külföldön lenne a központja.

Ez a szavazás max. minimális mértékben anonim.

Magyarorszagon is 300 volt az, amibol civilizaltan meg tudtam elni alapjaraton, innentol nem ertem, hogy csorikam bt miert nem megy csodbe infos nelkul...

100 albi + rezsi telen, mondjuk 100 az allami alkalmazott anyukam (nem ennyit kap rendszeresen, de ha elromlik valami bizgentyu, kazantol kertkapun at kocsiig, szponzoralva van), 100-at meg bocs, de eleszek.

Ez baromira nem luxus, ennyibe kerul az elet oszt csokolom. Senior mernoknek adjanak mar meg ennyit...

LOL... Akkor lettel volna nagyfiu, ha a magyar allamnak vallottal volna be mindent. A nemetnek konnyu :-)

A sajat frusztraciodat szeretned kielni talan?

Nem, dehogy. Csak az nem tetszett, hogy egy adocsalo engem adocsalozott le. Vagy felreertettem valamit?

HF*P portal - politika, flame és offtopic huppereknek szabadon!

Csak a főmunkahelyen, vagy a mellékállásaimmal együtt, vagy mindent egybe?
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel

Valaki elmondaná, mi az eredmény? Nem akarok fals infókat adni (elvinni másfelé az eredményt).
------------------------
Everyone is a winner*

- Mennyi az évi fizetése?
- Nem tudom. Ki az az Évi?

Azt azért érdekes lenne tudni, hogy kik vannak éppen Mo-n és kik külföldön. Pl. Svájcban havi egymillió nettó körül van az átlagfizetés.... 450eHUF alatt senki sem keres szerintem.

Átlátszó.
Egy-egy állásajánlat felbukkanása kapcsán mindenki lekicsinyli az ajánlott bért, most meg az kezd kibontakozni, hogy mégiscsak "elég nekünk" 150 e HUF nettó.
OMG!
Nem mindegyikünk elsődleges TB fizető helye informatikai cég. Én a maszekot hozzászámolom, ami több, mint a főállásom nettója.

egyszer security auditot csináltunk egy cégnél. Többek között az IT osztály dolgozóit is kikérdeztük kis kérdőívvel, feltérképezendő pl. az elégedettséget, meg azt, mennyire lehet őket könnyű megvenni adott esetben.

Nos a keletmagyarországi telephelyeken dolgozó rendszergazdák pl. nagyságrendileg felét, harmadát kapták, mint a cég pesti rendszergazdái, és boldogok voltak, hogy van egyáltalán állásuk.

Azóta persze eltelt pár év, szóval nem tudom, hogy most mennyit kapnak, de ha tippelni kellene, azt mondanám, hogy nettó 150 alatt, és talán inkább a 100-hoz közel.

3-4 gyerek nagyon megdobja a nettot, ezt is bele kene venni a szavazasba.

Ha befedi a bruttód, akkor igen, akkor számít... például családi bruttó 400 ezer esetén (átlagfizetés) semmivel sem kapsz többet az új adórendszerrel, pusztán a családi pótlék emeli a nettót, de bruttó családi 580 ezertől már a negyedik gyerek is emeli a nettót, de bruttó 700 ezer kell, hogy ne csak pár forint legyen a nyereség.
--
http://wiki.javaforum.hu/display/~auth.gabor/Home

Br 800, ez a mostani adójogszabályok miatt ugrott fel nettó 400 körülről nettó 500 körülre.
Java szoftverfejlesztő, Budapest, amerikai multi, 30 éves vagyok.
Szerintem a fenti 4 tény esetén ez az átlag, amit kapok

voltam olyan helyen, ahol nyíltan lehetett beszélni róla, csak az átlag fizetés annyi volt, hogy igazából senki nem volt irigy a másikra, max akkor, ha a munkája színvonala nem ütötte meg a bérezését.
Ezt ilyen "ösztönző" rendszerként működött, mert aki tényleg sokat keresett, az tényleg lapátolta a szart reggeltől estig, aki viszont sokat keresett és baszott dolgozni, azt a többiek gyorsan helyre/ki tették;)