Egyiptomban lekapcsolták az internetet

Fórumok

Egyiptomban lekapcsolták az internetet

"Egyiptomban megtörtént az, amit jelentős internetgazdasággal rendelkező országban elképzelhetetlennek tartottak szakértők: központi utasításra lekapcsoltak egy teljes országot az internetről."

...

"A teljes internetszolgáltatás leállítása példa nélküli az internet történetében – mondta egy amerikai hálózatbiztonsági vállalat, a Renesys műszaki igazgatója."

Teljes cikk: Index

Szerintem gáz, hogy ilyet megtehetnek. Ez simán belefér az emberi- és szabadságjogok megsértésébe. Innen is támogatom az egyiptomiakat: Le az egyiptomi kormánnyal! Remélem ha visszakapcsolják akkor pár hacker oda fog csapni az egyiptomi kormányzati portáloknak.

Hozzászólások

7-db root router van a világon.
Hét pecsétes titok őrzi.
Bárkit lekapcsolnak, ha úgy akarják.
Ez így van rendjén.
:)))
A mezei ember ezt nem tudhatja...

"7-db root router van a világon."

WTF? a 13 root ns-re gondolsz, ami valójában több száz, mivel mirrorok vannak? vagy ez csak irónia volt v. vmi?

odaszólt az egyiptomi kormány az ott regisztrált isp-knek, h. szüneteltessék a szolgáltatásukat
http://bgpmon.net/blog/wp-content/uploads/2011/01/egypt.png

az ilyen topicok nem ide mennének?
http://hfp.hu/

Három Gyűrű ragyogjon a tünde királyok kezén!
Hét a nemes törpök jussa, kiknek háza cifra kő!
Kilencet a halandó ember ujján csillantson a fény!
Egyet hordjon a Sötét Úr, szolga nyájat terelő..

Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején..

Egy Gyűrű mindfölött!
Egy Gyűrű kegyetlen!
Egy a sötétbe zár,
bilincs az Egyetlen!

Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején..

szerk:
:-D

Jajj Zoli, mi lesz belőled bazze ha felnősz.

No rainbow, no sugar

Na most nem az egyhúszért, de közölte, hogy bírná, annak ellenére, hogy van mobilnetje is... . Ez utóbbihoz szóltam hozzá, de akkor kifejtem.

Az elérési közeg jelen esetben imho indifferens. Erre próbáltam célozni.

Tényleg nem volt még ilyen a történelemben. De ugyanez előfordulhat bármely szolgáltatói hálózattal. ( ahogy morog az ember azon is, hogy nincs meleg/hidegvíz, áram vagy csak gondoljunk az elmúlt évek gáz problémáira.) További lehetőségként ott van még a lakossági GPS leállítása vagy épp bármi amire nem is gondolok jelenleg.

Van egy morális kérdés... a médiahozzáférés tiltásának kérdése, valamint a tömegkommunikáció ellethetlenítése.

Van egy technikai jellegű kérdés... A forgalom tiltása a szolgáltatói oldalon. Sosem gondoltam abba bele, hogy jön a nagyfőnök és közli, hogy akkor innentől nem szolgáltathatok adatot. Sem hazait sem külföldit. Kínában ugyan ebből sport van űzve, viszont európai kultúrember nem szokta az ilyet.

Lekapcsolni egy hálózatot az internetről != lekapcsolni minden gépet a hálózatról

_Szerintem_ jelenleg nekik az internet csak local(értsd. országon belül) megy.

"A négy nagy ISP – a Link Egypt, a Vodafone/Raya, a Telecom Egypt és az Etisalat Misr – által üzemeltetett oldalak elérhetetlenek, és a cégek helyi ügyfelei sem férnek hozzá az internethez."

Pont az volt a cél, hogy a helyieket kapcsolják le, mivel a közösségi oldalak kulcsfontosságúak voltak a tüntetések szervezésénél.

Tehát országon belül se megy és kívülről is elérhetetlen.

Ha én egyiptomi lennék, nem azért mennék ki tüntetni amiért a többség, hanem azért mert "nincs internet". :D
Lehet, hogy sokan már azért (is) tüntetnek. :-)
Mondjuk szerintem az ottani kormányt meg a rendőrséget már régóta nem érdekli, hogy ki miért tüntet..
Kíváncsi vagyok, hogy meddig megy el a tömeg.. Vagy a kormány.. Sikerül-e megfékezni az embereket? :-)
Már a katonaság is az utcákon van. Nem csodálkoznék, ha elkezdenének ész nélkül a tömegbe lőni. Elég hamar feloszlanának.. Soha nem látott tüntetés ellen, soha nem látott oszlatási módszer. :D Olyasmiről olvastam, hogy pár helyen a rendőrök csatlakoztak a tüntetőkhöz.
Bár azt se tudja senki, hogy a katonák kit támogatnak.. Nem lepne meg ha a tüntetőkkel lennének. Akkor viszont annyi az egyiptomi kormánynak. :-)

"faszkalapok (olyanok mint te)"
Már megbocsáss, de az nem én vagyok, ugyanis én nem szoktam belemenni ilyen szintű személyeskedésekbe. Nem is kívánom ezt folytatni.
Jó hát, ízléstelen viccre, ízléstelen reakció..De ez azért mégiscsak sok volt egy kicsit...
Ha hozzám hasonlóak lennének hatalmon, nem lennének ilyen mértékű megszorítások és valószínűleg adók se, mert én is utálom mindet. Ergo nem is kellene kimenni az utcára, szétlövetni magad gumilövedékek által. Azt hiszed, hogy én nem szeretnék szebb és jobb világot?

"És biztos van köztük olyan, aki az életét is odaadná azért, hogy egy szebb országban nőjön fel a gyermeke"

Nagyon jól tudom miért vannak az utcán. De valószínűleg másképp is meg lehetne oldani, nem kéne épületeket felgyújtani, meg tombolni...
Sajnos már több ember is az életét adta, akarva, akaratlanul és több száz ember meg is sebesült. Ennek ellenére könnyen meglehet, hogy mindez eredménytelen lesz. Nagyon is tisztában vagyok (ha nem is teljesen) azzal, hogy mi megy odakint, annak ellenére, hogy itt ennyire ízléstelenül poénkodok.

Zolika, és ha nincs adó, akkor nincs szociális háló sem. Fizethetsz az orvosnak, tanárnak, magadnak teheted félre a nyugdíjadat. Építhetsz a két kezeddel autópályát, vasutat stb.

Egyiptomra visszatérve: Annak idején hasonló okokból fellázadtak Iránban a sah ellen. A sah és némiképp diktátor volt, viszont kontrollálta a szélsőségeseket. Aztán jött a forradalom, és láss csodát nem a demokraták kerültek ki győztesen, hanem a fundamentalisták. Minden szót kitöröltek a szótárból amiben a sah szerepelt, pl sakkozni is tilos volt.. Egyiptomban sem elsősorban azért van szükségállapot mert a mocskos demokraták nem bírnak magukkal. Hanem ott is van egy kicsi de erős rétegnyi beteg fasz.

A mesével ellentétben a jó nem nyer azért mert jó, ellenben esetleges morális fenntartásai gyengítik a gonosszal szemben. (Lásd demokráciában a bűnözővel szemben is csak demokratikus úton lehet fellépni.. a bűnöző viszont nem demokratikusan bűnöz..)

Software is like sex, it's better with a penguin. :D (r)(tm)(c) آكوش

A külföldi cégek viszont adóznak. Egyébként kiváncsi vagyok hogy mikor fogy el a lé. Egyszer elfogy az olaj, és ott lesz egy csomó tanulatlan ember, akik megszokták generációk alatt, hogy a semmiért élnek. Nem lesz ki járjon a fedett sípályájukra..

Software is like sex, it's better with a penguin. :D (r)(tm)(c) آكوش

Hosszutavon ugy is lenne, ha a szeretett vezereink nem adjak el rovidtavu haszonert.

Ertem itt azt a nagymennyisegu konnyen elerheto termal hoenergiat, valamint a kicsit melyebben levo vizkeszletet.

Lesz meg a "fekete arany" helyett "feher arany" es az nem opcionalis, hogy szukseged van ra vagy nincs.

Boliviaban azthiszem volt mar egy balhe ugyanezen okbol, amikor az IMF nagylelkuen adott hitelt, hogy ha lemondanak a teljes vizkeszeltukrol... (ebben az eso is benne foglaltatott)
Volt ott is hacacare, bukott a vezetes a IMF meg gyorsan eltakarodott.

"Ertem itt azt a nagymennyisegu konnyen elerheto termal hoenergiat, valamint a kicsit melyebben levo vizkeszletet."

Jaham, és vajon gazdaságosan kitermelhető-e, illetve mi történik, ha elfogy? (Kihűl pl.)

"Lesz meg a "fekete arany" helyett "feher arany" es az nem opcionalis, hogy szukseged van ra vagy nincs."

Helyette soha nem lesz, az olajban az a jó, hogy egyszerűen tárolható, szállítható, és a mennyiségéhez képest baromi sok energiát lehet belőle kinyerni.

"Boliviaban azthiszem volt mar egy balhe ugyanezen okbol, amikor az IMF nagylelkuen adott hitelt, hogy ha lemondanak a teljes vizkeszeltukrol... (ebben az eso is benne foglaltatott)"

Erre adhatnál linket, de ha lehet ne kurucinfó, barikád szentkoronarádió és hasonló oldalakról, mert hihetetlen baromságok vannak ott.
Nem tudom belegondoltál-e, hogy az esőről hogyan lehet lemondani? Jön a zájemef és zacskókkal felfogja a vizet amikor esik, aztán kiviszi az országból, vagy mi?

Ha jól emlékszem, ez egy francia cég volt, nevezetes a Suez, aki Boliviában és Argentinában koncessziót szerzett a vízkincsre, és aztán szépen megemelték a víz díját az egekbe.

http://ipsnews.net/news.asp?idnews=32660

azt tudni kell, hogy ezekben az országokban nagyon nagy szegénység van...

Ezt találtam víznemgyűjt ügyben:

http://takomagardener.typepad.com/tg/2008/01/where-its-illeg.html

Ne hozd ide a szoftvert, mert az korlátlanul másolható. De utoljára jézus csinált kevés kenyérből sokat, és az is csak 1-2 beszívott ős trippen összeírt hazugsága. De majd próbáld ki, hogy odamész a gettóba, adsz egy csomag kaját, és megmondod, hogy GPL másolják le nyugodtan. Kiváncsi vagyok, hogy megvárják-e, amíg elmagyarázod mi a GPL..

Software is like sex, it's better with a penguin. :D (r)(tm)(c) آكوش

Érdekes ez a történelmi pillanat ami Észak-Afrikában van. Ha Egyiptomban megdől az ál-demokrácia, pontosabban diktatúra, akkor felmérések alapján fundamentalisták kerülnek hatalomra, és akkor Izrael-el elveszik a béke. Ez egy nagyon veszélyes lőporos hordó, ami a robbanás szélén van( vagy már robbant? ) és akkor 400 Ft-s benzinnek is örülhetni fogunk, nem is beszélve arról, hogy nem hiányzik Európának ide a közelre egy fundamentalista, nyugat ellenes ország.
---------------------------
Oszt jónapot!

Erre gondoltam enis, mert jelenleg egyik leginkabb nyugatbaratabb vezetes ul ott.
Akarhogy is hivjak, a fejlett nagy gazdasagok leszarjak az afrikaiakat amig nekik az ugy eri meg. Tehat lehet ott diktatura, vagy akarmi, amig az gazdasagilag jo, ha meg nem akkor szponzoralnak valaki mast.
Izraeliek szerintem mar reg teljes keszultsegben vannak, en nem feltem oket.

oké, és az elmúlt 500 év?
igen, a kivonulás érdekes egy történet, az a pláne, hogy a másik főszereplő, egyiptom nem emlékszik erre a rabszolgás-kivonulásos jelenetre írásban...

európa: német-francia-angol "szeretet" és csak az elmúlt 100 évet kell említenem...

szerk:
azért mit hoztunk ki ebből a cikkből, mi? :)

szerk 2:
egyiptom-hettiták-zsidók: 3 különböző hitű nép volt akkor.

érdekes megközelítés. (nem ellened írom) ha leírható h Európának nem hiányzik egy nyugat ellenes ország, akkor én is leírhatom, hogy nekem Izrael sem hiányzik különösebben kb ugyanennyire.

a 400Ft-os benzin: érdekes megközelítés, olyan mintha 56-ban mondjuk tőlünk északra azon aggódtak volna (szurkolás helyett), hogy ha itthon eltűnik az orosz "hatás" akkor az orosz-barát (vagy megszállt) országokba azok után nem szállítunk majd olyan áron olyan árut, amit addig megszoktak (hülye és sarkos & pontatlan hasonlat, de érthető talán).

hadd rendezzék a belső dolgaikat én azt mondom, ha nem tetszik nekik a "bábkormány" akkor ezúttal megoldják biztosak lehetünk benne. remélem minél kevesebb vérrel.

--
Vége a dalnak, háború lesz...

Maga Izrael állam nekem közömbös, nem magán a létén aggódtam, hanem hogy destabilizálja a térséget. Ebből következtettem le a 400 Ft-s benzint. Nem arra akartam célozni, hogy 30 Ft-vel többet kell tankolnom literenként, ami elég rossz, hanem, hogy ezáltal drágul a fuvarozás, élelmiszerek ezáltal, és így minden csak a fizetésünk nem.

Főleg, hogy ott van a Szuezi csatorna is, és nem csak a kínai áruk jönnek ott át, hanem a kőolajak 30%-a. Így copy+paste felső bekezdés.
---------------------------
Oszt jónapot!

Az autógyárakat csak a vásárló ösztönzi az alternatív meghajtásók fejlesztésére. Amíg mindenki benzines autót gyárt, addig mindenki azt is fogja megvenni. Van egy hipotézis arról, hogy a vásárló nem azt veszi meg ami neki jó, hanem azt veszi meg amit elétesznek.

---
KORPIKLAANI-Tequila http://youtu.be/wzEahz7pa7k

"ha leírható h Európának nem hiányzik egy nyugat ellenes ország, akkor én is leírhatom, hogy nekem Izrael sem hiányzik különösebben kb ugyanennyire."

Leírható, persze.
Csak egy nyugatellenes, fundamentalista, esetleg terroristákat támogató vagy (az elég komoly egyiptomi felszereléssel) háborút indító rezsim érthető okokból nem kedves a szívünknek, ugyanakkor az általad előadott nettó zsidózás csak szimplán bunkóság.

A 400 (ha komoly balhé lesz arrafelé akkor simán lesz az 500 is) Ft-os benzin pedig nem azért ciki, mert drága lesz kocsiba ülni és utáljuk a bkv-t, hanem azért, mert akkor _minden_ drágulni fog, a kenyértől-tejtől az áramig és gázig minden. Aztán így is van egy csomó szegény ember az országban, meg egyébként nekem se esne jól, bár szerencsére én nem vagyok szegény.

Továbbá ott van a szuezi csatorna, ami a világ egyik legfontosabb kereskedelmi útvonala, és ha ott gáz van az nagyon ciki mindenkinek.

Szóval elméletileg én is támogatom a forradalmat, kergessék el a diktátort és legyen helyette nekik kedves rendszer, csak elég sok a kockázat.
Kicsit gecibben fogalmazva: nekik vagy jobb lesz vagy nem, mi meg vagy megszopjuk vagy nem. Én nem szeretném megszopni, szóval ilyen szempontból nekem itt a nyugalom az érdekem és nem a forradalom, legyen bármilyen szar is ott nekik.

ez a lehető legrosszabb döntés, most minden geek kimegy az utcára és hamar vége lesz a kormánynak.

a silkroad-ban mára eltűntek az egyiptomiak, egész nagy klánok vannak offline módban (egy szerverről tudok beszélni a 46-ból, ezen lakom). nyilván ez nem jelenti automatikusan azt, hogy nincsen http vagy ilyesmi, az is lehet hogy most nem a legnagyobb gondjuk a karakterük tápolása. utóbbi elég valószínű. sajnos.

--
Vége a dalnak, háború lesz...

A műholdas (pl:UPC) cuccokat, hogyan kapcsolták le? Lelőtték a műholdakat?
Na de most komolyan, hogyan lehet egy ilyen komplett szolgáltatást megszüntetni, "lekapcsolni" ?
Hacsak úgy nem, hogy eleve így tervezték, telepítették, hogy (elnöki) utasításra lekapcsolható legyen.
--
üdv: virtualm

Szerencsére Magyarországon ilyen nem történhet meg soha. Sem a teljes internet lekapcsolása, sem egyes, nem kívánt tartalmak államilag történő blokkolása.

Az nem állapot, hogy egy hírportálról mindenki tudja, hogy hol szerkesztik, de mégsem lehet lekapcsolni, mert a szervereit külföldön tárolják. Szerintem, ha például a ********ón olyan tartalmat találunk, ami súlyosan sérti a törvényeket, akkor igenis kötelezni kell az internetszolgáltatókat, hogy tegyék elérhetetlenné azt az oldalt.

Coming soon...

suckIT szopás minden nap! Mi lesz az utolsó 2000 magánnyugdíjpénztár-taggal?

Kizárt dolognak tartom hogy ne lehetne lekapcsolni akármit, minden kábelnek van vége...
Ha én venném át a hatalmat és blokkolni akarnám a kommunikációt akkor nem hiszem hogy az IT nem tudná megoldani. ha ilyet is mondanának akkor is az IT kollaborációjának tekinteném és párat kalodába zárnék :D és a maradék megoldaná :)

szerintem ott ez fel se tunt... amikor nem volt lekapcsolva is olyan lassu ott a net, mintha 300 baudos telefonmodemmel menne es az is 2 percenkent megszakadna :(

A'rpi

Hű! Hálózatok általános kategóriában polizika?! Trey meglátja, leáll a szíve, összeesik a tüdeje és a többi! :)

ha egész Egyipomot lekapcsoltál, akkor van egy rakat ipv4 cím szabadon :D)

--------------------------------------------------------------------------------
Na, na, na? Mit használok? Hát blackPanther OS v11.1-et * www.blackpanther.hu

A mai vilagban nem hiszek a spontan felkelesben, a fontos kormanyok (mint Egyiptom) kulso tamogatassal vannak bebetonozva. Ez is valoszinuleg egy elore megtervezett es megszervezett akciosorozat. Foleg mert tobb orszagban ugyanaz a forgatokonyv latszik megvalosulni, tobbszor lattunk mar ilyet (Ukrajna, Gruzia, Szudan)

Szerintem most hogy megkaptuk az EU elnokseget, nemcsak a sajat hazankban, nemcsak az EUban fogunk rendet rakni, hanem Afrikaban is

"Szerintem most hogy megkaptuk az EU elnokseget, nemcsak a sajat hazankban, nemcsak az EUban fogunk rendet rakni, hanem Afrikaban is"

Régen nevettem fel hangosan olvasott szövegen, talán egy Rejtő Jenő könyv közben évekkel ezelőtt :)

Még az itthoni rendcsinálás sem látszik nyomokban.

--
http://sandor.czettner.hu

Ezzaz! A magyarok viszik el a demokráciát! Aztán Amerikát is megtámadjuk!
Valahogy nem érzem kis hazánkban a rendrakási potenciált, és nem csak katonai erő tekintetében. 1989 előtt állítólag bizonyos értelemben rend volt. Aztán azt mondták, hogy az rendetlen. Azóta se lett rend.

int getRandomNumber() { // ←ez itt már az aláírásom
	return 4;//szabályos kockadobással választva.
}		//garantáltan véletlenszerű. xkcd

Jaja. Eddig hasonlóan értelmes megnyilvánulásokat szélsőjobboldali sajtóból hallottam egy bizonyos vallási kisebbséggel kapcsolatban – amúgy ezen disztópikus fantazmagóriáktól függetlenül ők már földrajzi-politikai okokból is jóval előbb raknak rendet Egyiptomban, „némi” amerikai segítséggel.

int getRandomNumber() { // ←ez itt már az aláírásom
	return 4;//szabályos kockadobással választva.
}		//garantáltan véletlenszerű. xkcd

A mi politikai vezéreink nemhogy külföldön nem tudnak/akarnak rendet tenni, hanem a itthon se. Szerintem még az előjele se látszik ennek. Itthon egyhamar nem lesz rend, szinte semmilyen értelemben. Bár ha olyan értelemben érted a rendet, hogy betonbiztos a párt, a miénk is 2/3-os többsége van a pártnak és "semmivel" nem lehet őket kimozdítani, akkor igazad van. Mondjuk ez jórészt a nép hibája, bár az is sajnálatos, hogy a (mostani) ellenzéki szavazóknak csak 50%-a ment el szavazni.

Tudod, jöttek hozzánk a tatárok egy bazi nagy sereggel, már éppen lenyomtak volna minket, amikor meghalt Batu kán, úgyhogy tiportak el, aztán össze is omlottak. Utána jöttek a törökök, itt voltak 150 évig, ennyi kellett, hogy belülről szétbomlasszuk őket. Osztrákok már csak monarchiában mertek gondolkodni, de azt is elbukták. A németek meg bevettek minket a buliba, hát nem elvesztették a 2. Vh-t? Utánuk meg jöttek az oroszok, de már csak pihengető katonákat küldtek hozzánk, azokat is az erdőbe rejtették, de nem voltak elég szemfülesek,úgyhogy áldozatos munkával 50 év alatt ledöntöttük a Szovjetuniót.

Erre mit csinálnak a hülyék ott nyugaton? Hát nem bevesznek minket az Európai Unióba? :D:D:D

Arra nagyon kivancsi lennek, hogy az egyiptomban jelenlevo cegek erre hogy reagalnak? Pl. ha van ott egy nokia vagy egy google, vagy barmi iroda, mit szol hozza? Nyilvan van egy rakat letfontossagu ceg, ami kulfoldre dolgozik, mondjuk valami supportot, es ezzel ezrek munkajat akadalyozzak.

Eleve mit jelent az, hogy lekapcsoltak? 80+443 blocked, vagy minden? Ha ssh menne, akkor azert sokan tul tudnak elni.

Visszakapcsolták, mert nem jött be, sőt...
--
üdv: virtualm

szerk 2011.01.31. 02:35 : Kínában egyetlen egy oldal sem jelenik meg, amiben szerepel az Egyiptom szó. ( hümm )

Ez most szebbe tette a napomat. Koszonom

/off

szerk.: Valasz akart lenni Vagasi Ferire.

A Rádióamatőrök ebben is előnyben:
http://www.cave.org/packet/gateways.html
http://www.eham.net/articles/8899
http://www.hg5rug.hu/imagesecholink/Amateur%20radio%20internet%20gatewa…
etc.,etc.,etc.
Az Étert max. zavarni lehet, no meg rosszabb esetben lelőni az operátor(oka)t, vagy leszedni az antennát a tetőről.
Az így nyerhető sávszélesség nem egy broadband, de használható.
OFF: Valakinek van egyébként tapasztalata ilyen téren (is)? ON
---
The Network is NOT Oracle... The PC is NOT Microsoft...