Kindle3 > Duokan, azaz chm + djvu támogatás

Sajnos a Kindle eredeti szoftvere nem támogatja a chm és djvu formátumot. Viszont a Duokan igen, így fel is kerül a Kindle-re hamar.


Az oldal Obádovics Matematikájából van. Kicsit homályosan jeleníti meg alapértelmezett beállítások mellett a betűket, de ha az A-betűvel jelzett elrendezést választjuk javul a helyzet. A tartalomjegyzék hiánya fájóbb.

Telepítés lépései:

(1) Töltsük le az angol nyelvre előre beállított Duokan-t
(2) USB-n csatoljuk fel a Kindle-t
(3) Nyissuk ki a rar-t (tanácsos a parancssori unrar) és a DK_System, DK_Documents és DK_Pictures mappákat csomagoljuk ki a gyökérbe
(4) A 升级包 mappában lévő három *.bin fájlt másoljuk a gyökérbe
(5) Az USB-ről vegyük le a Kindle-t
(6) Győzödjünk meg arról, hogy a Kindle legalább 50%-os töltöttségi állapotban van
(7) A Home>Menu>Settings>Menu>Update your Kindle útvonalat járjuk be a Kindle-n
(8) Az újraindulás után gyorsan nyomjuk le a "Q" betűt, ha nem sikerülne Home>Menu>Settings>Restart útvonalat bejárva a GUI-ban, indítsuk újra a Kindle-t
(9) Megvolnánk. Ha a korábban elmentett könyveket látni szeretnénk a Duokanban, akkor a Menu>Settings>Other->F.Support old system-nél válasszuk az Igen-t. A DK_Documents-be másolt könyveket csak a Duokan jeleníti meg, tehát ide érdemes a chm-ket, djvu-ket másolni.


Papír vs. e-ink

Forrás:
[1] Oldman's Kindle3 Links Pub, http://hup.hu/node/98016
[2] Alternatív Kindle "OS", http://flip.netzbeben.de/2010/11/duokan-available-with-english-gui-toda…

Hozzászólások

a kindleben az egyik legjobb dolog, hogy iszonyat jo konstrasztja van. ha ezzel homalyos, akkor semmit nem er.

nezegettem en is a duokant, de mivel nem normalis nyelven (angol) van, igy nem nagyon erdekel.

Majd par nap nyomkodas utan, szivesen latnek meg tapasztalatokat ;)

Azokat a formátumokat, amit a Kindle eddig is tudott, tudja Duokannal is? Vissza lehet állítani, ill. lehet rá könyvet venni az Amazontól ezután is?

Nekem ugyan nincs, de tegnap pár sort elolvastam erről, és az biztos, hogy a fejlesztője szerint simán vissza lehet térni az eredeti FW-re (valami uninstallról van szó). A másik két kérdésedre *szerintem* igen a válasz - különben nem sok értelme lenne. Azért lássuk be, a "PDF formátum olvasási lehetőségét kidobjuk de helyette kapjuk a vele kb. ekvivalens DjVU-t" - ez nyilván az embereket erősen hidegen hagyná, mert akárhogy is nézzük, PDF-ben valószínűleg még több dolog van, mint dejavu-ban. (Noha több-kevesebb sikerrel lehet oda vissza konvertálni a kettő között.)

Mért olyan nagy sláger itt a Kindle? Mindjárt meg lehet venni a Notion Ink-féle Adam táblagépet, amelynek Pixel Qi a kijelzője, azaz egyszerre ebook olvasó (háttérvilágítás nélkül) és normál LCD.
És azon lehet futtatni full extrás Ubuntut, tehát rendesen lehet rajta mindent csinálni, nem kell hackelni.

Azt sem kell elfelejteni, hogy a $139-ra, csak a $20 szállítási költség jön rá. Ezzel szemben, ha a nevezett tabletnél a szokásos árképzést ($330 -> 330 € + [magyar kereskedő árrése és/vagy szállítási költség]) alkalmazzák, akkor sokkal rosszabb a helyzet.

-----
"Én vagyok a hülye, hogy leállok magával vitatkozni."

Megáll az ész, már "hivatkoznak" is a Kindle3 -as miniblog -omra...
:-)