Egyszerű (?)Mail szerver Ubuntu 10.04 szerverre

Fórumok

Sziasztok!

Sajnos túl vállaltam magam és már hetek óta sz*rakodom egy géppel amiből egy mail szervert kéne varázsolni itt a munkahelyemen. Már átolvastam özön leírást, de egyikkel sem sikerült összerakni működőképesen. A postfix/dovecot párossal és a squirrelmail-el probálkoztam, kevés sikerrel.

Röviden a következőket kéne tudnia:
- POP, IMAP elérést a klienseknek
- webmailes felület
- továbbküldés, automatikus válasz beállíthatósága
- nevekhez, domainek-hez, "alias"-ok beállíthatósága
opcionálisan:
- Ha lehetne, hozzá egy emberbarát web-es/akármilyen user/beállítás kezelő felületet passzíntani az lenne a csúcs, hogy más is tudjon egy két dolgot állítani benne.

Az általam talált leírások nagyon bonyolultak voltak SPAM, vírus szűrés, mysql-es adatbázis a virtuális userek kezelésére, titkosított jelszó használat,..
A SPAM/vírus szűrést megoldja egy bérelt tűzfal amin keresztül megy az internet forgalom.

Ha valaki ismer egy egyszerű/bb leírást ami a fenti dolgokat tudja kérem írjon ide, mert már attól tartok, hogy nagy baj lesz, ha nem mutatok valamit. :(

Üdvözlettel Attila

Hozzászólások

Csak azt kell bekonfigurálni, amit használni akarsz!
Azt viszont 80%-ban webes felületen keresztül.
Nagy előnye,hogy a felhasználók adatbázisban vannak kezelve, és ez nagyon egyszerűen kezelhető. Csak a hozzáadott komponenseket kell néha megerőszakolni, hogy ne a lokális user táblát használják, hanem az adatbázist.

SPAM/vírus szűrést megoldja egy bérelt tűzfal

gyarto?

SPAMtelenül - MX spamszűrő szolgáltatás, ahogyan még sosem próbálta

howtoforge.com <-- itt nezz korul.

--
"SzAM-7 -es, tudjátok amivel a Mirage-okat szokták lelőni" - Robi.

Javasolnám a Citadel-t elég jó és mindent tud ami neked kell. Pik-Pak bekonfigolható és egyszerű kezelni. Van webes felülete és és de egyszerűen rakható hozzá más is.
http://www.citadel.org innen töltheted le, de Debian-hoz és Ubi-hoz van repoja is.