win 7 32 bit vs. 64 bit

Eppen windows 7 telepites elott allok es azon gondolkodom hogy melyik verziot tegyem fel a 32 vagy a 64 biteset? Mikor erdemes a 64 bites mellett dontenem?

Hozzászólások

Én felraktam tesztelni a 64 bitest, nem futottam bele komolyabb gondba.
Leginkább attól függ, hogy van-e az eszközeidhez 64 bites driver. Ha minden megy vele, akkor talán érdemesebb a 64 bitest választani szerintem.

Egy 4gb-os Toshiba A300 -ra raktam WIN7 x64-et. Tokeletesen futtat mindent, az eszkozok mindegyikehez letoltott drivert. (Engedelyezni kell a "mas szoftverekhez is kapjak frissitest".) Ha 2gb+ memoriad van (Mivel betolt x86 libekbol is joparat, no meg a merete is nagyobb a multi-lib miatt), akkor erdemes hasznalni szerintem.

Oke oke nekem nincs sok alapom 4gb- -rol , csak 4gb-os gepen hasznaltam WIN7-et meg egy 512mb-os gepen. Az 512-esen meg eleg irrevelans a 'proba'. Ott az XP-n elolvastam a levelem mire bebootolt a WIN7 :D.. (Jo hat a gep is aztan egy kicsit leharcolt darab. Valaki orult felrakta hogy "milyen jo" -.-)

Sok ram esetén érdemes használni. Esetleg ha virtualizálsz, és szeretnél pl. exchanget virtualizálni.

sokmindenhez van driver, de még több mindenhez meg nincs (főleg régebbi perifériák)

_________________________
Hogyan?

Ezen en is agyalok, perpill 32bitest hasznalok, de lehet majd ha unatkozok, atpartolok egy 64bitesre.
---
/* No comment */
Ketchup elementál megidézése a sajt síkra

Nálam a 64 bites érzésre gyorsabb (HUP Certified benchmark), és megy alatta eddig minden, amit próbáltam.

kozben ezt taltam, nem tudom mennyire igaz vagy nem:

A.,) x86 és x64 közti mérlegelés: Ha bármi módon túlnyúlik a rendszerben található memóriamennyiség 3Gb-on (RAM + VRAM + egyéb), akkor már 64-bites Windowsban gondolkodjunk. A 32-bites is elcímez ugyan 4Gb-ig, de sok más korlátozás miatt már a 3Gb-ot sem tudjuk kellőképpen kiaknázni a 32-bites OS-ekkel.
Egyetlen érv a 32-bit mellett, hogy kevesebb helyet foglal, és esetenként kevesebb memóriát foglal le a rendszernek, ami jól jöhet, ha 2Gb, vagy annál kevesebb RAM van a gépben. De a Windows 7 eleve memóriatakarékos, úgyhogy ezen se ágálljunk, akár 1Gb RAM-al is telepíthetünk 64-bites Windowst, hátha jól jön még az valamire.

Amolyan laikus megfontolás, de a 64-bites kernelt sokan stabilabbnak tartják, aminek alapja is van, mert egyéb okokból zárkózottabb a 64-bites rendszer, és nehezebben teszik instabillá a hibás programok, vagy driverek. (Ilyen másodlagos ok pl. a másolásvédelemmel kapcsolatos DRM, ami lehetővé teszi az eredeti Blu-ray filmek lejátszását HDCP-s monitoron és hangkeltőn, és ehhez szignózott drivereket, és zárt rendszert igényel...)
Ha találsz egy programból 64-biteset, esetleg még gyorsabban is futhat, mint a 32-bites, akkor is ha nincs 4Gb RAM-od. És a 32-bites programok is több RAM-hoz férhetnek hozzá 64-bites OS alól.
Szóval igazi ellenérv nincs a 64-bit vállán, de mellette többet lehet találni, mint a 32-bit mellett.
Ha eddig nem jött le -> én a 64-bitest javaslom mindenkinek, akinek x64-es CPU-ja van (anélkül meg nincs kérdés, csak x86 vagy CPU csere )

Forrás:http://logout.hu

Csak tipp: ha van barmi regi hardver a gepedben, amihez egyaltalan nincs 64 bites driver (xp-s se), akkor meg csak veletlenul se tegyel 64 bites rendszert.
En konkretan a videokartyaval szivtam meg egyszer Vistan, Ati Radeon 7000, 32 bitesbe van driver, 64-esbe nincs, hivatalos tamogatas meg regen emlek.
--


()=() Ki oda vagyik,
('Y') hol szall a galamb
C . C elszalasztja a
()_() kincset itt alant.