- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 2380 megtekintés
Hozzászólások
Na tessek, ismet elcsabitott egy lelket a sotet oldalra Gates nagyur....
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az NT4 is ugy lett, hogy valami nagy fejest "megvettek" Digitaltol, aki a UNIX-os reszlegnel volt vezeto(?) vagy ilyesmi, ezt mar nem tudom pontosan. Nezd meg, mi lett belole :D
Vegulis sosem keso elkezdeni security-re gyurni, de sokkal nehezebb vindoz eseteben. Aztan inkompatibilitas miatt meg hagyjak a francba ugyis. Masik lehetoseg, hogy cd /usr/ports/games/freecell && make install clean
Kozben lefuttat egy kldload one_half -ot, mert megerdemled :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
te mar megint mirol beszelsz? :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mar megint? Meg mindig :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem UNIX az, hanem OpenVMS. Ezert a tevedesert jobb helyen kovezes jar ;-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
>MS nem kis mértékben veszítette el a felhasználók bizalmát, és hosszú az út addig, amíg ezt az elveszett bizalmat visszaszerzik.
minimum 10 ev.
Tortent mar ilyen a tortenelemben.
A Japan autogyarak amikor elinidtottak az offenzivajukat
europaban, akkor az elso kocsik 4 eves elettartamra voltak tervezve. Japanban altalaban 4 evente kocsit cserelnek az userek, europaban meg futnak 8-10 eves kocsik is. Addigra ezek a japcsi kocsik szetestek. Ezert elterjedt, hogy a Japan kocsik sz@rok. A kovetkezo szeriat mar atterveztek 10 ev elettartamra, es minosegileg a legjobbak lettek, de meg el kellett telnie 10 evnek, mire a eltunt az a velekedes, hogy a Japan kocsik szarok. Ha most valami nagy csoda folytan a M$ oprendszerei lennenek a legbiztonsagosabbak, meg akkor is eltelne 10 ev, mire a nagykozonseg ezt elfogadna.
Persze hol van meg az M$ a legbiztonsagosabbtol? Semmi koze hozza.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Vegulis sosem keso elkezdeni security-re gyurni, de sokkal nehezebb vindoz eseteben"
Nem gondolod komolyan, hogy sosem keso... IMHO egy rendszer tervezesenel a gyokereknel gondolni kell a biztonsagra es minden egyes technologiai vagy implementacios dontest biztonsagi szempontbol is meg kell vizsgalni... De ezt mar nalam tapasztaltabbak is kitalaltak, nem is egyszer. Meglevo biztonsagi szempontbol atgondolatlan alapot peccselgetessel nem fogsz biztonsagossa tenni...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
>Meglevo biztonsagi szempontbol atgondolatlan alapot peccselgetessel nem fogsz biztonsagossa tenni...
Ha kelloen nagy a patch es minden sort lecserel, akkor elvileg lehetseges.;-))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"IMHO egy rendszer tervezesenel a gyokereknel gondolni kell a biztonsagra es minden egyes technologiai vagy implementacios dontest biztonsagi szempontbol is meg kell vizsgalni..."
.
Ja. A tervezéssel nem volt gond. (De lagalábbis nem ennyi.)
Multiplatform, mikrokernel(+userland)...
Csakhát Alpha game-over, PPC-re sem sokat tudott eladni, a NetWare Ring0-ban futott - gyorsabban.
Ezért felsőbb utasítsra cél: x86 és mindent Ring0-ba, hogy lenyomják a NetWare-t a file szerver csatában. Ezzel meg is b@szták Dave bácsi álmát.
Ne feldjük! Az NT 3.1-el indult, aztán lett 3.5 és végül a 4.0 (+,,,,,,,SP6a)
Gyorsan is ment az NT4 (kék halálba).
Na jó, SP3 után már csak 3 hetente kellett újraindítani. De ha volt rajta spooler, és combosabbakat nyomtattál, akkor 3 naponta, mivel 12 óra alatt sem ürült ki a memóriából a már kész job.
Kicsit elnagyolva ennyi.
Szóval szerintem az alap nem volt gázos. Nem is M$ volt.
A kivitelezés viszont igen.
Viszont dagadtra keresték ezen is magukat.
Pénz beszél, kutya ugat...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni