freebsd vs usb cdrom

Tegnap megprobaltam freebsd-7.0 amd64 miniiso-t bootolni a gepemen, kulso USB DVD-rol.
Sajnos a boot loader szemmel lathatolag nincs erre felkeszitve.

Meg jo, hogy komolyabban nem is erdekelt a dolog.

Hozzászólások

nyugi sokszor meg sima IDE cdromrol se tud bootolni ;) nevetseges.

Simán szokott menni a dolog. A hiba az Ön készülékében van.

Tamaszd ala. Mutass valami olyasmit aminek ertelme is van. En tudok ilyet mutatni. Kezdve a wireless driverektol (amit utoljara en neztem iwn(4)), FreeBSD -n hasznalhatatlan. Akkor nezzuk igy fejbol meg mit tudok mondani .... uvideo(4) (USB Video Class) FreeBSD sehol sincs. Ertelmes bluetooth tamogatas (millio kis alkalmazast kell hasznalnom csak ahhoz hogy sms -t kuldjek) ... ez nalunk egy daemon es egy ctrl program. hdaudio (azalia) ez is fosinger freebsd-n. ohh varj van meg itt mas hardware is ... csak hat ugye ahh freebsd-nek hasznalhatatlan a sparc64 tamogatasa szoval nem is emlitek olyan fontos drivereket amivel mondjuk a hutoventillatokorkat tudom vezerelni egy-egy Sun gepben. Ugyhogy inkabb terjunk vissza i386,amd64 vilagba. Ha jol latom az USB modem tamogatas is fos az OpenBSD umsm(4) hez kepest. Menj be vetelezz egy vodafone,t-mobile,pannon umts modemet es sok szerencset FreeBSD -n. stb. stb. stb. Es akkor meg nem is beszeltunk a mind2 rendszerben megtalalhato driverek minosegerol... de faradt vagyok en mar ehhez, keso van, inkabb alszom. Mindeki azt hasznal amit akar, nem az en dolgom.

Foleg desktop alkatreszeket emlitettel. Ezt elfogadom, sose probaltam egyiket se desktopkent hasznalni. (szerintem a sparc64-et is tegyuk nyugodtan ide, senki nem fog eles M5000-re ilyet telepiteni, max. a regi 'klasszikus' gepekre)

En csak ennyit tudok:
- atlag vason 1000x megtortent mar, hogy a freebsd elindult rajta, az openbsd meg nem
- rendes kornyezetben (DAS, SAN, es/vagy esetleg ESX) sose volt semmi gond a FreeBSD-vel, az osszes HBA, stb driver megfeleloen mukodik, hadd ne soroljam fel azokat az op. rendszereket, amik itt buknak el (beleertve jopar 'cool' linux disztribuciot is termeszetesen). nem, nem erdekel, hogy melyik QLogic kartyanak mennyivel faszabb a drivere az OpenBSD-ben :)
- manapsag commodity arban erhetok el olyan hardverek, amik par eve meg szuperszamitogepnek minosultek. egy 4x4 magos, 64 GB RAM gep nem szamit nagynak. mi a halalt csinalsz rajta OpenBSD-vel?

Mutatok valamit aminek értelme van: stabilan, régóta működö WPA2. Vagy: Mandatory Access Control lehetőség. Szerintem speciel a PAM is fontos, de mintha OBSD körökben ezt nem tartanák annak. Egy oprendszer esetén - amelynek fejlesztői (vagy fő fejesztője) nem győzi hangoztatni a biztonságot, mint központi vezérlőelvet - , ezek stabil, megbízható megléte szerintem fontos. Más (mondjuk Te) szerint meg nem. Viszont mivel nincs kedvem flame-elni, inkább tiszteletteljesen kérdezem, hogy mi volt az a kismillió alkalmazás, amivel BT-n keresztül sms-t tudtál küldeni? Én ugyanis kb 3 éve a BT-n keresztüli fax-küldésig jutottam el - és noha azt se használom (de a lehetőség fontos), ugyanígy vagyok a BT-s sms-sel is: érdekel a lehetőség. (Volt 3 éve BT támogatás OBSD-n?) Engem különösebben nem zavar, ha kismillió parancs kell hozzá, bár szerintem az se lesz 4-nél több, amiből 2 nálam helyből fut. (Amúgy remélem nem a Handbook-ban szereplő kismillió alkalmazásról beszélsz, amik kb tesztcélokat szolgálnak.)