Miért ilyen béna a firefox.hu?

Fórumok

Szerintem ott azért illene kinn lennie a mai Guiness rekord kísérletnek, és annak, hogy megjelent a FF3. Talán szerencsésebb lenne, ha inkább átirányítanák a firefox.com-ra az fényévekkel informatívabb és frissebb. Nem tudja valaki, hogy ki tartja karban a firefox.hu-t? Nem szólna neki, hogy fontolja meg? Legalább nem lenne vele munka. És egyáltalán kicsoda Sven Lubek?

Hozzászólások

Inkább annak örülnél, hogy már nem 80%os jpg a headerjük.

________________________________________
2B or not 2B, that is FF. *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*

Osztom a véleményeket.
Szerintem sem üti meg a firefox.hu a neves böngésző színvonalát.

--
Who is Peter Whooshing?

firefox.hu, openoffice.hu... minek? Az jó, hogy lefoglalták a domainneveket, de valóban a leghelyesebb volna a hivatalos (és karbantartott) magyar oldalakra átirányítani mindkettőt.

firefox.hu azért talpraesett ötlet: google hirdetés a letöltési link :D

Miert szomoru a gyermekem hangja? :)

Megjelent már a Firefox 3.0.10 is, de a firefox.hu még mindig a februári eleji állapotot szerint a Firefox 3.0.6 letöltését ajánlja. Ez káros. Mivel az oldal szerzői a névtelenség homályában rejtőznek, ezúton üzenek nekik, hogy valamit tenniük kellene.

Épp a napokban bosszankodtam hogy ezt az ótvart dobja a google is első helyen (magyarul). Ugyanígy áll a helyzet a utorrent.hu-val.

Anno, a régi magyar Firefox honlap fenntartásában segédkeztem. Nekem nem volt időm egy dinamikus tartalommal rendelkező oldalt létrehozni, és sajnos másnak sem. A jelenlegi firefox.hu-t egy német (!) ember készítette. Hogy őszinte legyek, alapvetően nekem sem tetszett ez a felállás, kinézet, stb., így idővel kiszálltam a dologból.

Megkérném a tisztelt korábbi hozzászólókat, hogy csináljanak jobbat, vagy egyéb, konstruktív módon álljanak hozzá, de ne „fikázzák” (elnézést a kifejezésért) más munkáját, amit jóhiszeműen, saját szabadidejéből, ingyen tett meg egy olyan ügyért, amit jónak tartott.

A székely ember megy az erdőben a fiával. Egyszercsak találnak egy puskát
Kérdi az apa:
- Mi ez fiam?
- Hát… pikula, édesapám, fújjon bele, én meg majd megnyomom ezt a billentyűt. Így is tett az öreg székely, a fiú meg meghúzta a ravaszt. Hatalmas dörrenés, a fiú hirtelen egy fa mögé ugrik. Az öregnek egészen a füléig széthasadt a szája. Egy kis idő múlva előremerészkedik a fiú, ránéz az apjára, s így szól:

A magyar tartalmat nem hiszem, hogy a német ember írja, ahhoz túl magyarul van. Ő legfeljebb a domaint szerezte meg, és a szervert üzemelteti. Mivel személyes honlapján magát domain portfolió birtokosnak nevezi, hadd kérdőjelezzem meg az önzetlenségét a firefox.hu megszerzése ügyében. Valószínűleg kap napi 10-20 ezer találatot, és a többi site-jával együtt ez jelent egy szolid reklámbevételt. Én nem irigyelném ezt tőle, ha az oldal rendben lenne, és nem a design nem tetszik, hanem az, hogy nem frissül. Más kérdés, hogy a Mozilla is tud erről a site-ról, és nem tetszik nekik, mivel engedély nélkül használja a védjegyeket. Egyelőre nem lépnek, gondolom, van fontosabb dolguk is.

Egyébként szerintem van jobb is, pl. a firefox.com a http://www.mozilla-europe.org/hu/firefox/ címre dob át, ez naprakész, illetve van a mozilla.fsf.hu, ami egy közösségi site, és bárki írhat oda hírt vagy cikket, ha szeretne (téged is szívesen látnánk ott szerzőként).

Rendben, az önzetlenségével kapcsolatosan akkor nem nyilatkoznék, utólag nem tudom megítélni. A korábbi firefox.hu egy statikus oldal volt, a magyarul is elérhető kiterjesztések gyűjteményét én tartottam karban (akkoriban firefox.com-ról nem volt magyarul elérhető tartalom).

Bártházi András kezdte a honlapot, mikor én segítettem, már nem tudott vele sokat foglalkozni, leginkább a szervert biztosította – ezúton is köszönjük!

2007.01.12-én írta a következőket Tímár Andrásnak (mellékelve az akkori közreműködőknek: Kami, én, Balogh Tibor):

Úgy tűnik, hogy sikerült érdeklődőt találnom a Firefox.hu iránt, aki szívesen vinné tovább, nagyobb intenzitással, mint én tudok vele foglalkozni. El is készült egy új verziója a honlapnak, mely sokkal több interakciót: híreket, kiterjesztések értékelését, stb. tesz lehetővé. Egy probléma van vele, hogy az utód német, a magyar szövegeket pedig egy haverja írta, aki szintén német, s bár tud magyarul, azt Németországban, a szüleitől tanulta. Bár teljesen jól megérteném a srácot, de a Firefox.hu-ra furcsa lenne ez a nyelv.

Nem sokkal később kérdésemre, hogy miért nem elérhető a (még mindig régi állapotban lévő) firefox.hu, a következő választ kaptam:

Nem akartam megszüntetni, meghalt egy winyó a gépben, és a biztonsági mentések is sérültek. Még mindig a kárelhárításon dolgozunk, ezért még nem volt időm szólni. Átmenetileg ezért irányítottuk át a Mozilla-Europe-hoz az oldalt.
[…]
Nekem sajnos elfogyott az időm az oldalra, nem is lesz várhatón a jövőben sem. Nem tudom, hogy a német srác hogyan áll a dologgal, én ott tartok vele, hogy az oldal jelen állapotában nem jelenhet meg a firefox.hu alatt, mivel enyhén szólva magyartalan. Szerintem nem kéne sok hozzá, hogy rendbe legyen rakva, de 5 percem sincsen erre, illetve hosszútávú segítség kéne.
Én örülnék neki, ha lenne valami az oldalból, a foxu.de verzió számomra szimpatikus, illetve egész jó kiterjesztés gyűjtemény is van rajta (szavazással, stb.), kár lenne veszni hagyni. Ha tudsz, segíts a srácnak ezügyben.

Szóval így indult, bizonyos szempontból kényszerből lett a mostani honlap.

Hozzászólásommal senkit nem akartam sérteni, és semmilyen elvárást nem támasztok senki irányába, csupán az előzményeket szerettem volna megvilágítani.

Számomra öröm, hogy ma már vannak magyarul is elérhető hivatalos tartalmak. A (régi) firefox.hu annak idején hiánypótló volt Magyarországon, de elismerem, hogy a jelenlegi rendszer változtatásra szorul.

Hozzászólásaidból úgy veszem ki, hogy neked továbbra is volt közöd az oldalhoz. A magyartalan verziót annak idején láttam, és ezért is gondolom, hogy nem az csinálta a mostani tartalmat, aki azt. Viszont nem tudom ki volt az, a firefox.hu-n se egy kontakt név, se egy e-mail cím, semmi nincs kint. Te voltál? Most tudod-e szerkeszteni a firefox.hu-t, vagy ismered-e azt, aki tudja?

Nos, ha már meg lett említve a nevem, a fentiek valóban így történtek. Az emlegetett rossz német verzió után az illető (Sven Lubek) pár hét után előállt egy új verzióval, mely kábé ugyanaz, ami ma is kinn van az oldalon - úgy tudom talált másvalakit, akinek jobban ment a magyar. Ezután adtam át neki a domaint, amin frissebb tartalmak vannak most is, mint én tudtam volna az utóbbi években produkálni. Szerintem fel lehet őt, őket keresni, anno próbáltam nekik keríteni valakit aki segít a hírek szerkesztésében.

Ami az európai Mozilla Alapítványt illeti, felkerestem őket, hogy szívesen átadnám nekik a domaint, csak kérek érte mondjuk legalább egy Firefox pólót cserébe. Nem kellett nekik. Megjegyzem a domain regisztrációjakor szintén tájékoztattam az amerikai szervezetet faxon - ahogy le volt írva a védjegyhasználatnál - hogy miről szólna az oldal, s mi lenne a célja, rám sem bagóztak igazából.