Sziasztok!
Talán nem közvetlenül ide tartozik, de leírom.
Uhu2.1-est használok. A monitor felbontását megváltoztattam. Újra indítottam a gépet. Aztán a firefoxot, és itt jött a meglepetés. A firefoxban a menütől a címsoron át mindenben olyan kicsi lett a betű méret, hogy még közelről sem tudom elolvasni. Az oldalak normálisan megjelennek mint előtte. A beállításokban nem találtam semmit amivel orvosolni lehetne a dolgot. Ugyan ilyaen probléma a thunderbird-nél. És csak ennél a kettőnél. A többi progi, már amelyiket használom normálisan műxik
Tud valaki megoldást?
Előre is kösz!
- 1361 megtekintés
Hozzászólások
Angol tudásom túl kevés ezekhez az oldalakhoz. Esetleg valami konkrétum?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
about:config
layout.css.dpi-vel játssz! Az eredményt csak akkor látod, ha újrainditod a böngészőt.
És legközelebb próbálj beszédesebb topic-cimet kitalálni!
--
Debian - The "What?!" starts not!
http://nyizsa.uni.cc
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi a segítséget nyizsa! Majd nem sikerült is megcsinálni. Az érték -1 volt. Átállítottam +1-re. Erre akkorák lettek a betűk, hogy az egész ablakot beterítik. 1 betű = 1 ablak. :)))))))))))
Gondolom inkább tizedesekben kellett volna növelni a méreteket és max 1-2 tizeddel.
Nna majd az ujra telepítés után újra kipróbálom. :)))))))
Az about:config-nál történt módosításokat hogyan kell menteni?
Minden jót!!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A -1 egy extremális érték, jelentés "ismerd fel automatikusan", de pont ez nem működik jól.
Oda a monitorod DPI értékét írd, azaz hogy hány pixel van egy inchen. Általában 96 vagy 98 szokott lenni.
--
The Net is indeed vast and infinite...
http://gablog.eu
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Oké, de mint fentebb írtam, én +1-re állítottam, aztán 1 betű = 1 ablak. Több nem is látszódott. Csak a fájl menüből az Fá. Ha beírom a 96-ot, azzal hatalamsra növelem, lehet hogy el sem fogadja. Nem?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Gondolkozz. DPI=dot/inch.
Na. Akkor ha megértetted, rájössz, hogy 96 pontot rakva 1 hüvelykre, a 11 pontos betű hogy néz ki, meg arra is, hogy 1 pontot rakva hogy. :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Gondolkodtam. Beállítás közben rájöttem. Kösz a segítseget.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni