- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 3024 megtekintés
Hozzászólások
... kikényszerített frissítésekből adódó egyre magasabb költségeket
Ezt valmely szakember kifejthetné bővebben kicsikét, hogy hogyan is értendő. Köszi :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Talán olyasmi, mint amikor megszűntették a windows 2000 frissítések készítését, hogy vegyél XP-t.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Micsináltak? :-)
It doesn't matter if you like my song as long as you can hear me sing
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egyszerű, ha megveszed a proprietary-t akkor vásárolsz 1 license-t ami általában leírja, hogy jogosan használhatod a terméket, meg vásárolsz hozzá támogatást igényeid szerint. Egy adott terméket nem támogatnak csak meghatározott ideig utána ha szükséged van a termékre használod támogatás nélkül vagy az újabb verzióra vásárolsz újra license-t ami lehet upgrade license is (ha adott gyártó biztosít ilyet). Ha Linux-ot veszel nem kell license-t fizetni sem amikor megveszed sem amikor új verzióra váltasz mert csak a támogatásért fizetsz. RedHatnál ha veszel támogatást bármelyik adott támogatás alá tartozó verziót használhatod és akkor upgradelsz amikor akarsz, persze figyelembe kell venni, hogy itt is csak 7 évig támogatnak egy-egy verziót, viszont az upgrade nem jár plusz license költséggel. Igazából nem is szoftver-t vesznel ha "Linuxot veszel", hanem szolgáltatást és nincs semmi macera a szoftver nyilvántartás,elévülés selejtezés stb körül és nem áll az adott vállalat pénze a szoftver license-kben.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
>> Ha Linux-ot veszel nem kell license-t fizetni sem amikor megveszed sem amikor új verzióra váltasz mert csak a támogatásért fizetsz.
ennek fényében nagy vonalakban elmagyaráznád nekem a külöbséget például ezen termék között?:
- SUSE Linux Enterprise Server 9: 1 server (up to 2 CPUs)
- SUSE Linux Enterprise Server 9: 1 server (up to 16 CPUs)
- SUSE Linux Enterprise Server 9 (up to 2 CPUs) with 12x5 standard support
- SUSE Linux Enterprise Server 9 (up to 2 CPUs) with 24x7 priority support
>> a veszel támogatást bármelyik adott támogatás alá tartozó verziót használhatod és akkor upgradelsz amikor akarsz
ennek fényében nagy vonalakban elmagyaráznád nekem a '1 year upgrade protection' opciót?
>> csak 7 évig támogatnak egy-egy verziót,
>> viszont az upgrade nem jár plusz license költséggel
vagyis hát azzal jár
továbbá nem értem a 'proprietary' jelzőt ebben az összefüggésben, plz advize
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Novell-t nem ismerem csak a Red Hat-ot. Red Hat-nál úgy van ahogy leírtam. Csak a kedvedért most megnéztem. Idézek:
And don't worry if you have multiple versions of SUSE Linux Enterprise Server in your data center—you can mix and match your subscriptions to cover any and all versions (8, 9, 10). All subscriptions are fully certified against the latest hardware and enterprise software, and Standard and Priority server subscriptions include Novell's award-winning customer support.
(Why purschase alatt)
Novell-hez (SUSE) nálam jobban értők is vannak itt. Furcsának találnám, ha a Novell újralicenselné a disztribúciójában levő programoktat amik jórészt GPL/BSD/MIT license-k alá tartoznak.
Rossz nyelvek szerinti upgrade license Red Hatnál (és Oracle-nél) nem játszanak. (Sőt olyan is van, hogy terméket összevonnak és adott funkció plusz költség nélkül eléretővé válik pl: RHEL5 - Xen,GFS,Cluster Suite)
Novell-nél mondja meg aki jobban ért hozzá.
Vagyis nem jár plusz költséggel.
Ajánlom a wikipedia-t. proprietary ügyben. A Linux kernel attól még GPL marad, hogy a Novell vagy a Red Hat juttatja el hozzád. Ebből az következik, hogy nem a Novell/Red Hat tulajdona mert a felhasználására a GPL az irányadó. Ha "tulajdonosi" szoftvert veszel arra ott a license ami előírja a felhasználási feltételeket, a használati jogért bizony fizetni kell utána meg nyilvántartani, értékcsökkenteni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A tömény véleményem az, hogy ahol 2500 szerver berreg, windows szóba se jön. Ahol ekkora géppark van, ot ne klikkelő bajnokokra bízzák a rendszert. Aki meg semmihez sem ért, annak úgyis mindegy.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni