Sziasztok!
Van egy néhány évvel ezelőtti Pinnacle PCTV karim - aminek sajna nem tudom a pontos típusát 2-3 éve vettem használtan.
A gondom az vele, hogy az Ubuntu fel ismeri, a TV néző progik működésbe is hozzák addig, ameddig a műsor képét kell mutatni, de a műsorhang helyett csak SISTERGÉS VAN!
Próbáltam állítgatni a különböző hangkódolásokat (amik léteznek analóg TVzésben...) de nem akar sehogy sem jó lenni!
Valakinek hasonló tapasztalat?
5let?
Köszi
- 6194 megtekintés
Hozzászólások
gubis gyula
helló!
PAL normán akarod használni? Mert a SECAM rendszeren 1 Mhz-el odébb van a hang!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
PAL -on igen, mivel nálunk az van használatban...
Van rá megoldás, hogy változtassam a Hangvivőt?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kizárólag a kártlya dolga a videó és a hangjel szétválasztása a kompozit (kevert) jelből, hogy ezt hogy csinálja, azaz adott norma beállítástól függ, vannak kártyák, amik pl. PAL adást nem is tudnak venni (Pl, japánban, amerikában). Ha sistereg, akkor az már valami! Winfos alatt megy ?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, WinFos alatt megy... Majd próbálok vele valamit csinálni...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Vigyázz, mo-n sok program szerint még SECAM van! Ha ország alapján állítottad be, akkor válaszd Németországot. Ha norma alapján, akkor PAL B/G-t.
--
A gazdagság legnagyobb forrása a két füled között van.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem is ország azonosítás lehet a gond
Pl.: Windows XP alatt én a P.e.P. HAMA kártyámmal a VirtualDub GPL-es programmal veszek fel TV műsort, mert sokkal jobb a minősége, mint a gyári cd-n adott progammal, az öcsém guberált régi Winfast2000 XP kártyájával is ez a helyzet. Neki is Ausztriát (43) kellett beállítani ország gyanánt az XP- programjának, ő is a Vdub-al vesz fel, mert sokkal élesebb a kép. Mindketten viszont a linuxos (övé Mandrake 10.1, enyém UHU 2.0) tvtime-on nézünk TV-t, mert annál jobb nincs. A VDUB meg erőszakosan mindig 36-nak (HU) veszi az országot , a kép fekete, hang vacak, ha beállítjuk 43-ra (Österreich), akkor már jó. (A VDUB programozója még azt hiszi, hogy Hunniában Kádár korszak van még SECAM normával, és így inicializálja a progit). Linuxxal szeretnék TV felvételt csinálni valójában, de ez eddig még nem igazánt megy. Lásd az én témámnál..
Üdv!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Bocs, egy kicsit pontosítok:
OFF:
A PAL/SECAM/NTSC az a képjelben a színek modulációjára vonatkozik és nem a kép és hangvivő távolságra.
Tehát _elvileg_ teljesen független attól, hogy PAL vagy SECAM rendszerben modulálják a színinformációt, hogy a hangvivő milyen távolságban van.
Ezt a régi OIRT norma szerint 6.5MHz, a nyuagti CCIR norma szerint pedig 5.5MHz, vagyis ennyivel van felette a hangvivő a képvivőnek.
Szerencsére ma már a nyugati normáknak megfelelően a színkódolás PAL és a kép-hang távolság CCIR itt Mo.-n is(5.5MHz).
Csak azért írtam ezt le, mert régebben (lehet még ma is) ezeket szépen keverték:
Tehát pl. a volt NDK-ban és Franciaországban (ahonnan a SEACM rendszer származik) az OIRT által megkövetelt SECAM színkódolás mellett a nyugati CCIR hangvivő távolságot használták.
Ezért pl. az "aranykeretes" Color Star (belül szovjet Raduga 5) készüléken az NDK-ban csak kép volt, hang nem. Az "ezüst" Color Star-ban a hangdemodulátor már OC volt, ezek mentek NDK exportra.
ON
Mivel nincs TV kártyám és nem is volt, ezért nem tudom, hogy ezekben firmware, vagy drótozott logika szinten vannak ezek a paraméterek beállítva, azonban egyáltalán nem szerencsés, ha a kártya ezt így "beheggesztve" kezeli csak le, tehát ha SECAM akkor csak OIRT hang, ha PAL akkor meg csak CCIR hang.
Ezt a kérdést már a 80-as években gyártott Videoton és Orion színes TV-k is képesek voltak külön-külön és hibátlanul kezelni (a SPOC típusok).
Bocs a kissé OffTopic-ért, de úgy érzem ezt muszáj volt tisztázni!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Valószínüleg azért keverik, mert volt akkor ugyebár a kelet + a nyugat, volt a SECAM + a PAL, volt az OIRT + a CCIR. Nekem annyira evidens volt, h SECAM+OIRT és PAL+CCIR, hogy el sem tudtam volna képzelni az általad említett SECAM+CCIR felállást. Nekem úgy rémlik, mintha SW-ből menne az összedrótozott hangolás. Rémlik vmi wines progi, amiben külön-külön tudod állítani a kép és hangvivő frekit.
--
A gazdagság legnagyobb forrása a két füled között van.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Fordítva is volt már (PAL+OIRT hang), mégpedig itthon:
1993-ban a MTV csinált egy kísérletet: vagy 3 hónapon át bizonyos műsorokhoz a színmodulátort átkapcsolták PAL-ra és az így sugárzott műsor előtt kiírták: "PAL rendszerű adás". A hang az természetesen maradt OIRT.
Enek egy felmérés volt a célja, az iylen műsorok előtt a bemondó kérte a nézőket, hogy aki színes készülékén feketefehéren látja a most következő műsort, az írja meg az MTV-nek. Egy felmérést készítettek arról, hogy hány csak SEACM rendszerű TV készülék van még használatban, mert küszöbön állt az átállás PAL-ra és fel kellett mérni a helyzetet.
Persze ezzel jól megszívtuk a videóval: egy 1988-as Panasonic modell volt (amúgy nagyon jó kis gép), ahol a PAL/SEAM átkapcsolás kézi volt és sajnos ott is hozzá volt drótozva (szó szerint a kapcsolóhoz) az OIRT/CCIR hangnorma. Ezért az ilyen műsort vagy feketefehéren hanggal, vagy színesben de hang nélkül tudtuk csak rögzíteni, nyílván az előbbit választottuk és a színekről mondtunk le.:O)))
Az a szerencsésebb eset, ha szoftverből lehet külön-külön állítani a kép és a hangvivő távolságot.
Szerintem erre a linuxos drivert és programokat is fel kellene készíteni, lehet egy feature-request email akár meghallgatásra is találna!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ubuntubol melyik verzio? Asszem a Dappernel csinalt olyat, hogy a tuner kartya audio chipjet allitotta be hangkartyanak, hang meg persze nem volt. Vagy csak sistergett? De lehet, hogy keverem, mer azota szinte nem is hasznalok Linuxot. Ez saa7134-es chippel volt, es a modules* fajlban kellett kikommentezni a chipre vonatkozo sort, de az is lehet, hogy valami hasonlo nevu konyvtarban valamelyik fajlban. Aztan meg lehet, hogy audio kabelt is kellett hasznalnom, mert nem lehetett levenni mashogy a jelet a kartyarol. Azert irom, hogy lehet, mert vegul visszatertem Breezyre, ott biztos csak igy mukodott a legelso kernellel.
Ki kellene probalni az aumix-szel mind a tuner kartya, mind a hangkartya dsp-jere es mixerere, hogy mit csinal, ha allitod a hangerot.
Meg aztan siman lehet, hogy (megint) rossz a driver.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ja, delutanra meg tudom nezni, hogy nekem milyen beallitasok vannak. A PAL az biztos, de lehet, hogy nem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nalam a chip: saa7134 (Philips)
TV norma: PAL-BG
Frekvencia tablazat: europe-west
Tuner: MT2050
Modulnak az oss=1 parameter adva, de mivel van hang, ez gondolom mar nem erdekes. A kernel 2.6.12.6-os, a rendszer egy Sarge.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem amikor találok csatornát akkor a hang = sistergés...
sajna - mivel elég régen vettem a karit - használtan - nem tudom, hogy pontosan milyen chip és hogy milyen típus pontosan...
Csak TV tuner van benne - rádió nincsen...
No majd próbálkozom
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem Dapper alatt ezek a beállítások:
/etc/modprobe.d/blacklist
# saa7134
blacklist saa7134_alsa
blacklist saa7134
blacklist tda9887
blacklist tuner
/etc/modules
# saa7134
tda9887 port2=1
saa7134 card=26 tuner=33 oss=1
tuner
Így nálam megy tökéletesen. Előtte nálam sem volt hang.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi az infókat!
Időközben kubunturól váltottam openSUSE Linuxra... A gond itt is még mindig a régi...
Az általad adott fájlokat, pontosabban az elsőt átírtam úgy, hogy a fájl végébe beszúrtam az általad írottakat...
Viszont a második fájlt /etc/modules nem találom suse alatt... :(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
talán félrevezetlek... de emlékszem, nálam a tunerkártyát hozzá kellett drótozni a hangkártyához... nem lehet az a baj? bár talán ha lenne ilyen gond, win alatt sem kéne működnie, de csak kérdem, mer hátha
_________________________________________
Valódi paraszt vagyok. Csak előre tudok lépni, nem azt ütöm le, aki velem szembenáll, és ha nincs tovább, megváltozom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elvileg le kene tudni szedni a tuner kartya hang chipjerol is, de valami miatt ez nem mindig megy (lusta vagyok meg gondolkodni is rajta :D). Valami Gentoos wiki-oldalon olvastam az ilyen chippel ellatott kartya bekonfiguralasat, ott pl. mukodik kabel nelkul is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ja! Össze sincs kötve? :) Azt azért kéne.
Nekem a kártya hangkimete van összekötve a hangkártyám bementével.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"There are two ways to record audio with your TV card: using a short audio cable that goes from the card's audio out to your computer's audio in (line or mic), or recording the audio with the board's mixer device."
En ebbol azt veszem ki, hogy le kene tudni szedni valahogy a kartyarol a hangot kabel nelkul is. Mondjuk nekem a ketto egyutt megy, szoval lehet benne valami, amit irtal.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ketféle képpen lehet összekötni. Van egy másik kimete is a kártyának, olyan mint a cd meghajtóknak van, de azt is rá kell kötni a hangkártyára.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem hinném...
Úgy van megoldva, hogy a TV kari kimenete van bekötve a hang IN -jébe... Szóval nem ez a bug.:(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Vagy saa7134 vagy bt8xx a chip, ez ra van irva. A tuner tipusa talany. Ezt legkonnyebben ugy tudod kiprobalni, hogy betoltogeted a kartya moduljat a card parameter valtoztatasaval. Nekem pl. card=33 vagy 42. Ha minden igaz, akkor a kernel forras kicsomoagolasa utan valahol a Documents konyvtarban van valami chipre utalo fajl, abban benne van, hogy mik a lehetseges ertekek. Egyebkent az altalam hasznalt kernellel nekem magatol is felismeri a chipet es a tunert is. Egyebkent nem hiszem, hogy nalad nem talalna el oket, mert akkor szinte semmit nem fognal. Marad a norma es a frekvencia tablazat, no meg az audio kabel a CD in-re.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hali,
pctv stereom van, minden remekul mukodik, tvtime-ot hasznalok, de nagyon ritkan elofordul, hogy a hang helyett nekem is csak zugas, sisterges jon.
ilyenkor 5-10x valtok csatornat, vagy nyomok 5-6 fol le kombinaciot a csatornavalton, es megjavul.
erdekes jelenseg, de annyira ritkan jon elo, hogy nem vettem meg ra magam, hogy kideritsem, mi okozhatja, vagy esetleg megoldjam.
t
[szerk]
saa7130/34: v4l2 driver version 0.2.14 loaded
saa7134[0]: found at 0000:00:06.0, rev: 1, irq: 10, latency: 32, mmio: 0xdffffc0
0
saa7134[0]: subsystem: 11bd:002b, board: Pinnacle PCTV Stereo (saa7134) [card=26
,autodetected]
saa7134[0]: board init: gpio is 6000
tuner 0-0043: chip found @ 0x86 (saa7134[0])
tda9887 0-0043: tda988[5/6/7] found @ 0x43 (tuner)
tuner 0-0060: Chip ID is not zero. It is not a TEA5767
tuner 0-0060: chip found @ 0xc0 (saa7134[0])
tuner 0-0060: microtune: companycode=3cbf part=42 rev=01
tuner 0-0060: microtune MT2050 found, OK
[/szerk]
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Gyerekek!
Nézzetek már át a rokon témára, van egy kis sistergés tapasztalatom nekem is saa7134-es kütyüvel, igaz hogy még anonímabb típus, TV-m már van, de hozzunk már össze RÁDIÓt.
Lehet, hogy segít nektek is valamit, amit ott összehoztam.
Üdv!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hol?
t
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Itt, a főoldalon...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Üdv mindenkinek!
A problémám nekem is ugyanez: Uhu linux alatt a Pinnacle PCTV Rave tv-kártyám csak sistereg.
A kártya XP (és Suse Linux) alatt működik rendesen, van kép, hang is. Uhu alatt a "tüntek":
A Zapping (és a scantv parancs) néha minden csatornáról azt hiszi, hogy van adás... (R1, R2, R3... mindnél azt írja, hogy csatornát talált, de se kép, se hang...) Ha előzőleg XP alatt tv-t néztem, a Zapping csak az XP alatt utoljára nézett csatornát mutatja... (persze hang nélkül)
Néha (a linux újraindítása után) megtalálja a csatornákat (tv2 - 32-es csatorna, rtlklub 49-es, stb...), de hang helyett csak sistergés van. Ha bezárom a Zappingot, és újra elindítom, akkor a 32-es, 49-es, stb... előzőleg megtalált csatornán kép sincs (ha újra kerestetem, akkor az lesz megint).
A TVtime megtalálja a csatornákat, meg is jegyzi, de hang helyett ott is csak sistergés van.
Ha az mplayerrel nézem, akkor írhatok bármit a 'channel=' paraméter után, az utoljára nézett csatornát mutatja...
A TV tuner kártya Pinnacle PCTV Rave (http://www.bttv-gallery.de/ címen lévő kép alapján beazonosítva, mert nincs ráírva semmi hasonló)
A kártyán lévő hangkimenet a hangkártya CD-IN csatlakozójára van bekötve. (ha rögtön a tvkártya hangkimenetébe dugom a hangfalat, ott is csak sistereg)
Amit eddig kipróbáltam:
- Az országot keresés előtt Németországra, Ausztriára állítottam, de semmi változás...
- a /etc/modprobe.d mappában létrehoztam egy tuner nevű fájlt, benne az alábbiakkal:
options bttv card=39 tuner=33
(a számok a bttv-galery.de-ről vannak)
- létrehoztam egy modules.conf fájlt (mert az Uhu 2.0-ban alapból nem volt) ugyanezekkel az adatokkal, de semmi változás..
- Az uhu vezérlőpultban a kernelmoduloknál a bttv modulnak beállítottam az adatokat (újraindítás után nem voltak már ott :()
Persze minden beállítás után újraindítottam a gépet, de semmi változás... Valakinek van ötlete? (Nem ilyesmire gondolok, hogy használjak susét, vagy vegyek másik kártyát... ;))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha SuSE alatt megy, akkor szerintem kernel problémád lehet...
Próbálj talán te is kernelt fordítani, mint én tettem, mert az újabb kernelben van 7134-oss modul is, nem csak alsa modul. Szerintem nem mindegy, hogy alsa, vagy oss hangrenszert használsz.
Megéri a fordítás fáratságát, mert a rendszer gyorsabb is lesz!! Amit az UHU csomagkínálatában ajánl kernelfrissítésnek, az nekem csak elrontotta az egész munkámat, úgyhogy a saját magam fordította kernel bizonyult a legjobbnak a K8NF6G-VSTA alaplapomhoz.
Neked legalább sistereg....
Nekem süket még mindig az alaplapi Realtek hang vonal bemenete, de a többi hang már legalább van.
Várok Realtek-re.....
Addig feladtam, hogy a P.e.P. kártyámat linux alatt használjam, mert az én problémám úgy néz ki, hogy Realtek, vagy Linus nélkül nem oldható meg.
A helyedben nem adnám még fel !!!
Üdv.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Üdv!
A Suse 9.2-vel próbáltam, abba ha jól tudom 2.6.8-as kernel van, az Uhu-ban meg 2.6.17-es, ez (szerintem) újabb.
Kernelt még nem szeretnék fordítani, mert nem értek hozzá, és ki tudja, mi történne ;)
A sistergés szerintem is jó jel, mert a kártya kiadná a hangot, csak mintha rossz frekvencián akarná befogni az adást...
Nem adom fel, olvasgatom a fórumokat, és próbálkozok, kipróbálok minden ötletet még egy ideig - addig meg a tv nézézéshez ott a jó öreg eXPerience ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én anno 1szerűen oldottam meg: fogtam egy O/C kétnormás demodulátort, a megfelelő pontokra ráforrasztottam a bemenetet, a kimenete meg ment a hangkártyára, tápot meg kapott a 12V-ból, és szépen működött OIRT/CCIR normás hangcsatorna esetén is, mindenféle oprendszer alatt :-P
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az én Pinnacle PCTV Rave kártyám se Win***s se Linux alatt nem vette a kékesi 8-as csatornáról az MTV hangját, még a 41-es budapestiről meg simán. Valahol olvastam, hogy a gond az, hogy maga a Bt878-as chip tudja keresni a hangvivőt mind 5.5, mind 6, mind 6.5 MHz-en, viszont ahhoz, hogy 6.5-ön megtalálja, a kártyát hardveresen át kell alakítani.
A dolog lényege az, hogy felnyitottam a tuner fémházát, ott van egy három lábú alkatrész, rajta egy 5.5 felirat. Ez egy kerámiaszűrő 5.5 MHz-re, ez szűri a hangtartományt a kompozit videójelből. Emellé párhuzamosan beforraszottam egy ugyanilyen kerámiaszűrőt, csak 6.5 Mhz-eset (SFE 6.5 a típus). Ezután fémház visszailleszt, gépbe berak, Tunerprogi elindít és láss (pontosabban hallj) csodát, hallottam a 8-as csatorna hangját.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez is egy megoldás, én viszont nem akartam látható módon beletúrni a kártyába, ráadásul volt kéznél egy Orion hang-kf modul :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak léteznie kell szoftveres megoldásnak is... Most néztem, Uhu 1.2 alatt is tökéletesen működik! Pedig nincs se modules.conf-ba, se modprobe.d-be semmi... Valamit kihagytak volna az Uhu 2-ből?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
HA a hardver (régi, "nyugatra" készült elektronika) explicit módon csak egy hangsávot kezel (azaz egyetlen, fix frekis szűrő van benne), akkor szoftverből nem fog menni a dolog.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ebben az esetben működnie kellene, hiszen XP, Suse, régebbi Uhu alatt működik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor hardveresen valóban ok. a dolog, IMHO nézd meg a régebbi baglyot, hogy annak a kernele hogy van konfigurálva, illetve milyen modulok, milyen beállításokkal vannak behúzva. Bár az "új mechanizmus" (nagyképűen: fejlesztési modell) bevezetése óta nem egyszer láttunk már olyat, hogy adott funkció működéséhez erőteljes downgrade-re volt szükség...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Üdvözlet!
Minden varázsigét kipróbáltam, ami itt leíródott, vagy sistereg, vagy semmi.
- dózer alatt jó
- ubuntuval kezdtem, azóta linux alatt sistereg
- dapper, edgy, feisty egyforma
- feisty felismeri a szutyok ati kártyát, és "korlátozott meghajtó" alatt vagy installhatom fglrx, vagy nem. Ha nem teszem, akkor forog kocka (pre-beryl, gondolom, mert írja is, hogy teszt.)
Namost, ha engedem neki az ati-t, akkor a tvtime indulásakor felvillan a kép-ablak (egy fekete téglalap), majd asztal. Ha kikapcsolom az ati-t (lereszeli az fglrx-et), akkor nem "forog a kocka", viszont a tvtime elindul, de súg. Akkor is, ha PAL-BG, valamint a backlist és modules file-okba beírtam, amit itt ajánlottatok.
.n :-(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor hardverice korrekt a kártya, az meg, hogy nem nézted meg a vásárláskor a Linux kompatibilitási listát, hogy mi támogatott kedvenced alatt, nos... így jártál -- most heggeszthetsz hozzá saját szoftvert...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
szia
nálam az /etc/modules.d/bttv fájl tartalma:
options bttv tuner=7 card=39 radio=1 automute=0 gbuffers=64
dmesg:
bttv: driver version 0.9.16 loaded
bttv: using 2 buffers with 2080k (520 pages) each for capture
bttv: Bt8xx card found (0).
ACPI: PCI Interrupt 0000:02:08.0[A] -> Link [LNKB] -> GSI 11 (level, low) -> IRQ 11
bttv0: Bt848 (rev 18) at 0000:02:08.0, irq: 11, latency: 64, mmio: 0xf80ff000
bttv0: using: Pinnacle PCTV Studio/Rave [card=39,insmod option]
bttv0: gpio: en=00000000, out=00000000 in=00ff07ff [init]
bttv0: i2c: checking for MSP34xx @ 0x80... not found
bttv0: miro: id=1 tuner=0 radio=no stereo=no
bttv0: using tuner=7
bttv0: i2c: checking for MSP34xx @ 0x80... not found
bttv0: i2c: checking for TDA9875 @ 0xb0... not found
bttv0: i2c: checking for TDA7432 @ 0x8a... not found
bttv0: i2c: checking for TDA9887 @ 0x86... not found
tuner 0-0060: All bytes are equal. It is not a TEA5767
tuner 0-0060: chip found @ 0xc0 (bt848 #0 [sw])
tuner 0-0060: type set to 7 (Temic PAL_I (4062 FY5))
tuner 0-0060: type set to 7 (Temic PAL_I (4062 FY5))
tuner 0-0061: chip found @ 0xc2 (bt848 #0 [sw])
bttv0: registered device video0
bttv0: registered device vbi0
bttv0: PLL: 28636363 => 35468950 .. ok
tvtime -al használom, működik szépen, tisztán.
________________
Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 1.80GHz, 512 MB ram, 2.6.20-gentoo-r7
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi, kipróbáltam, egyelőre negatív.
Mondjuk, nincs modules.d könyvtáram a /etc-ben, csak egy modules nevű file, illetve egy modprobe.d nevű könyvtár (ubuntu). Hályogkovács bátorságával a könyvtárban létrehoztam egy bttv nevű filet, a megadott tartalommal.
Annyi változott, hogy nem sistereg, viszont kép sincs. Fglrx bekapcs-ra ugyanúgy kilép, ahogy elindítom.
Az az ötletem, hogy a modprobe.d-ben meghagyom a bttv-t, az options... sorral, a mudules-ba pedig beírok egy bttv hivatkozást.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nemtom mennyire aktualis meg a tema, de nekem hasonlo problemam volt es van. mivel nem igazan vallakoztam eddig kernelforgatasra, gyari kerneles debiant hasznalok a kernel verzio: 2.6.8-3
tavaly vmikor debianek kitettek egy 2.6.11-1 es kernelt. persze fel is raktam jol es lass csodat, lett musorhang. sajna vinyo tapcsatlakozo problema miatt elszallt a rendszer es ujra kellett rakni a debiant annyira megserult. balszerencsemre akkorra mar leszedtek a 2.6.11-1-et vmi biztonsagi hiba miatt igy a problema azota is fennall.
azonban kozben rajottem - gondolom mas is - hogy az a baj hogy a driver bootolasnal a hangvivojelet 5.5mhz-re allitja es ezert van csak sisterges. viszont a 2.6.11-1-es kernelben levo driver 6.5mhz-re allitotta igy akkor jo volt. a kerdes csak az hogy lehet e, es ha igen hol lehet allitani a hangvivo frekijet. en eddig nem talaltam meg, viszont ha vki tudja akkor ne tartsa vissza. ;)))
elore koszi
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tippelem, hogy a modul valamelyik paraméterével -- nézd meg forrásban, jobbat nem tudok :-(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
oke, koszi, megnezem. ha nem megy, rakok masik drivert.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Üdv!
Ugyanez a problémám (Pinnacle PCTV / friss Ubuntu / sistergés). Van valami előrelépés az ügyben?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Adj egy lspci -v kimenetet légyszi. És vágd ide az ide vonatkozó részt.
ami nekem megy az a következő
előtte töröld a modulokat amit betöltött, mert a hotplug biztosan bahúzta.
rmmod bt878
rmmod bttv
modorobe bttv card=52 tuner=33 radio=1 (bár a rádió-tuner nekem nem működik)
Ehez hasonlót keress:
02:07.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture ( rev 11)
Subsystem: Pinnacle Systems Inc. PCTV pro (TV + FM stereo receiver)
Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 19
Memory at fe9ff000 (32-bit, prefetchable) [=4K]
Capabilities: [44] Vital Product Data
Capabilities: [4c] Power Management version 2
02:07.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11 )
Subsystem: Pinnacle Systems Inc. PCTV pro (TV + FM stereo receiver, audi o section)
Flags: medium devsel, IRQ 19
Memory at fe9fe000 (32-bit, prefetchable) [=4K]
Capabilities: [44] Vital Product Data
Capabilities: [4c] Power Management version 2
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nálam egyszerűen az volt a gond, hogy rossz sorrendben töltődtek be a modulok.
Ideiglenes megoldás (próbára):
sudo rmmod bt878
sudo rmmod bttv
sudo rmmod tuner
sudo modprobe tuner
sudo modprobe bttv
Állandó megoldás:
/etc/modprobe.d/blacklist
blacklist bt878
blacklist bttv
blacklist tuner
/etc/modules
tuner
bttv
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nekem tökéletesen belőtt tvtime néha elkezd sisteregni - a hangnormával szokott nálam gondja lenni.
Próbálgasd végig a PAL tvnormákat, nálam sikerülni szokott - amennyiben tvbeállítási szinten van a hiba.
int getRandomNumber() {
return 4; //szabályos kockadobással választva. garantáltan véletlenszerű.
} //xkcd
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hm, sistergés.
Nézd meg a hangerőt a felvételnél. Ha ~50% felett van, nálam annyira torzít, hogy azt már sistergésnek is lehet nevezni :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
emberk:
00:0a.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11)
Subsystem: Pinnacle Systems Inc. PCTV pro (TV + FM stereo receiver)
Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 21
Memory at dfffe000 (32-bit, prefetchable) [=4K]
Capabilities: [44] Vital Product Data
Capabilities: [4c] Power Management version 2
00:0a.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11)
Subsystem: Pinnacle Systems Inc. PCTV pro (TV + FM stereo receiver, audio section)
Flags: medium devsel, IRQ 21
Memory at dffff000 (32-bit, prefetchable) [=4K]
Capabilities: [44] Vital Product Data
Capabilities: [4c] Power Management version 2
ptihi:
Ha állítgatom a hangerőt, akkor a sistergés hangereje változik. Ha leveszem, akkor halkan sistereg. De szép a kép. :)
archimonde:
sudo rmmod bt878
sudo rmmod bttv
sudo rmmod tuner
sudo modprobe tuner
sudo modprobe bttv
Ez bevált, kösz. Ki kéne rakni valahova, mert úgy látom, többeknek is volt ilyen gondja. Azért köszönöm a többieknek is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni